The Body Shop Albania

Breathe Weightless Body Gel-Cream

PËR ÇDO TIP LEKURE

PËRMBAN 100% VAJRA ESENCIALE NATYRORE

VEGAN

Breathe Weightless Body Gel-Cream

PËR ÇDO TIP LEKURE

PËRMBAN 100% VAJRA ESENCIALE NATYRORE

VEGAN

0/5
0 Mendime

Rifreskoni lëkurën dhe shqisat tuaja me kremin e trupit Eukalipt dhe Rozmarinë nga koleksioni Breathe.

Kremi nuk është i yndyrshëm apo ngjitës, tekstura e tij është jashtëzakonisht e lehtë dhe aroma është energjike dhe freskuese. Përthithet shpejt dhe e bën lëkurën më të butë, më të lëmuar dhe të ushqyer.

Kremi trupi është vegan dhe është krijuar me 97% përbërës me origjinë natyrale, duke përfshirë 100% natyral dhe të biodegradueshëm * vaj esencial eukalipt nga Kina, 100% natyral dhe biodegradues * vaj rozmarine nga Spanja dhe vaj ulliri organik nga Italia, i nxjerrë nën Programin e Komunitetit të Tregtisë së Drejtë.

Kutia është e riciklueshme, përmban xham të ricikluar dhe kapaku është prej alumini.

* Plotësisht i biodegradueshëm sipas rregulloreve 301 të OECD.

  • Locion trupi
  • I përshtatshëm për çdo lloj lëkure
  • Ushqen dhe hidraton lëkurën
  • Aromë freskuese
  • 97% përbërës me origjinë natyrale
  • Certifikuar nga Shoqëria Vegane
Clear

Si përdoret

  1. Aplikojeni me lëvizje rrethore në lëkurë.
  2. Kushtojini më shumë vëmendje zonave të thata – këmbët, bërrylat, duart.
  3. Prisni që të përthithet përpara se të visheni.
  4. Përdoreni me produkte të tjera të serisë për një efekt edhe më të qëndrueshëm.
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Breathe Weightless Body Gel-Cream

Aqua/Water/Eau, Caprylic/Capric Triglyceride, Coco-Caprylate/Caprate, Dicaprylyl Carbonate, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Parfum/Fragrance, Cetearyl Glucoside, Phenoxyethanol, Carbomer, Helianthus Annuus Seed Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Sodium Stearoyl Glutamate, Olea Europaea Fruit Oil/Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Caprylyl Glycol, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Sodium Hydroxide, Limonene, Tocopherol, Geraniol, Linalool, Benzyl Alcohol, Citronellol, Coumarin, Eugenol, Citric Acid.

My Review for Breathe Weightless Body Gel-Cream

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.