The Body Shop Albania

Almond Milk Cleansing Face & Body Bar

PËR LARJEN E LËKURËS SË NDJESHME

VEGANE

Almond Milk Cleansing Face & Body Bar

PËR LARJEN E LËKURËS SË NDJESHME

VEGANE

0/5
0 Mendime

Ndjehuni të butë dhe të freskët me sapunin tonë të ri dhe të përmirësuar për larjen e fytyrës dhe trupit me qumësht bajamesh në një sapunë me një nivel të lartë të përbërësve me origjinë natyrale.  I pasur dhe kremoz, ai lë lëkurën e thatë dhe të ndjeshme të ndjehet e pastër,  dhe e freskët. Ky sapun ka aromën e bajameve të ëmbla – ju transporton në një kopsht të ëmbël bajame, me pika sandali, xhenxhefil, trëndafil dhe musk.

Certifikohet nga Shoqata Vegan dhe me 90% përbërës me origjinë natyrale, është i pasuruar me qumësht bajame dhe vaj organik të Tregtisë së Drejtë nga Spanja, duke përdorur bajame me burime të qëndrueshme dhe metoda bujqësore me intensitet të ulët. Ajo gjithashtu vjen në një paketë me letër 100% të riciklueshme *

  • Sapuni i fytyrës dhe trupit
  • Përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme
  • Freskuese dhe pastruese
  • 90% përbërës të origjinës natyrale
  • Certifikuar nga Shoqata Vegane
  • Testuar dermatologjikisht
Clear
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Almond Milk Cleansing Face & Body Bar

Sodium Palmate, Sodium Palm Kernelate, Aqua/Water/Eau, Glycerin, Parfum/Fragrance, Sodium Chloride, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Methyl Gluceth-20, Prunus Amygdalus Dulcis Oil/Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Sodium Isostearoyl Lactylate, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Prunus Amygdalus Dulcis Seed Extract/Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Extract, Xanthan Gum, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid.

My Review for Almond Milk Cleansing Face & Body Bar

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.