The Body Shop Albania

Argan Body Scrub

Argan Body Scrub

0/5
0 Mendime

Zgjoni lëkurën tuaj dhe arrini butësi të mëndafshtë me Scrub Trupi Argan.

Me kalimin e kohës, qelizat e vdekura të lëkurës grumbullohen, duke e bërë lëkurën të duket e shurdhër dhe e lodhur. Skrabi është mjeti i përsosur për zbutjen dhe përmirësimin e pamjes së lëkurës, duke mbështetur procesin natyral të pastrimit të shtresës së vdekur për ta bërë atë të ndihet më e butë dhe më e shpejtë.

Tani i pasuruar me 94% përbërës të prejardhjes natyrale, duke përfshirë vajin ushqyes të arganit, skrab trupi me sheqer heq intensivisht qelizat e vdekura të lëkurës dhe e lë lëkurën më të lëmuar, më të butë dhe të ushqyer me një aromë delikate të arrave.

Skrabi vjen në paketim të riciklueshëm që është bërë nga plastika 100% e ricikluar, duke përfshirë Tregtinë e Drejtë të Komunitetit në Indi. Kjo bën të mundur që sa herë të kujdeseni për trupin tuaj, të tregoni kujdes dhe respekt edhe për planetin.

Skrab trupi intensiv me sheqer
I përshtatshëm për lëkurë të thatë dhe shumë të thatë
Për lëkurë më të lëmuar dhe më të butë
Me një aromë delikate të arrave
Bërë me 94% përbërës me origjinë natyrale
Certifikuar nga Shoqëria Vegane

Clear

Si përdoret

Si Perdoret?
1. Filloni ritualin me një banjë ose dush të ngrohtë. Kjo ndihmon që poret e lëkurës të hapen dhe të përfitojnë të gjitha përfitimet e eksfolimit.
2. Merrni një sasi bujare të skrabit dhe masazhojeni lëkurën tuaj, duke filluar nga këmbët dhe duke shkuar deri në qafë.
3. Përpara se të laheni, shijoni ndjenjën e mrekullueshme të lëkurës së butë dhe me erë arrore.
4. Nëse dëshironi, mund ta filloni ritualin me eksfolim dhe ta përfundoni me xhelin ose sapunin tuaj të preferuar të dushit. 5. Për rezultate më të mira, përdorni një ose dy herë në javë.
6. Nëse epilimi është pjesë e rutinës suaj, filloni me epilim dhe më pas bëni eksfoliacion për të shmangur acarimin e mundshëm të lëkurës.

0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Argan Body Scrub

Helianthus Annuus Seed Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Sodium Chloride, Sucrose, Silica, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Parfum/Fragrance, Juglans Regia Shell Powder/Juglans Regia (Walnut) Shell Powder, Phenoxyethanol, Argania Spinosa Kernel Oil, Ricinus Communis Seed Oil/Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Tocopherol, Alumina, Citric Acid, CI 77891/Titanium Dioxide, CI 19140/Yellow 5 Lake, CI 15850/Red 6.

My Review for Argan Body Scrub

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.