The Body Shop Albania

Body Butter Avocado

Body Butter Avocado

0/5
0 Mendime

Duajeni dhe ushqeni lëkurën e thatë si kurrë më parë me Gjalpin tonë të Trupit Avokado.

Prodhuar me 96% përbërës me origjinë natyrore, duke përfshirë vajin e avokados me burim të qëndrueshëm nga Afrika e Jugut, gjalpë shea të prodhuar me dorë Community Fair nga Gana dhe vaj i arrave Braziliane nga Peru, hidratuesi ynë i trupit e lë lëkurën e thatë të ndihet më e butë, më e lëmuar dhe e ushqyer me Lagështi 96 orë. Madje ju jep një shkëlqim me pamje natyrale.

Ky Gjalpë Trupi shumë kremoz vjen në paketim të riciklueshëm* të bërë me kapak alumini dhe vaskë plastike të ricikluar 100%, përfshirë plastikën e ricikluar Komuniteti i Tregtisë së Drejtë nga India. Kjo do të thotë që ju mund ta doni planetin tuaj sa herë që e doni atë trup të bukur.

Aplikoni hidratuesin tonë jo ngjitës, jo yndyror, me masë ose bujari. Seriozisht. Të duash veten nuk e ndjeu kurrë këtë mirë.

 • Krem hidratues për trupin
 • E përkryer për lëkurën e thatë
 • Ushqen dhe mbron lëkurën me lagështi 96 orë
 • Erë jeshile dhe kremoze
 • Prodhuar me 96% përbërës me origjinë natyrore
 • Certifikuar nga Shoqëria Vegane
 • I testuar dermatologjikisht

Gjalpë Kakao
Ky gjalpë legjendar natyral vjen nga bima e kakaos dhe shkrihet në lëkurë në temperaturën e trupit për ta lënë atë kadife-të lëmuar.

Gjalpë Shea nga Komuniteti i Tregtisë së Drejtë
Gjalpi Shea është gjalpi më i pasur dhe më kremoz që i ndihmon produktet tona të lyejnë lëkurën tuaj në dashuri dhe ushqim.

Vaj Avokado
Një dhuratë ushqyese nga natyra. Burimi ynë është me burim të qëndrueshëm nga Afrika e Jugut, duke e bërë atë të mirë për lëkurën tuaj dhe planetin.

Clear

Si përdoret

 1. Thani lekuren me peshqir pas eksfolimit dhe pastrimit.
 2. Merrni një sasi gjalpë trupi.
 3. Aplikoni ne lëkurën e thatë me masë ose bujari.
 4. Vendosni ne qoshe të prirura për tharje si gjunjë, bërryla dhe këmbë nje sasi shtesë.
 5. Jepini disa minuta që të zhytet në lëkurë para se të visheni.
 6. Ndjeni lekuren të ushqyer dhe zbutur.
 7. Duajeni dhe ushqeni lëkurën tuaj një herë në ditë.

Zbuloni koleksionin tonë të plotë të kujdesit të trupit me Avokado ose shikoni Udhëzuesin tonë për Blerjen e Gjalpit të Trupit.

0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Body Butter Avocado

Aqua/Water/Eau, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Theobroma Cacao Seed Butter/Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Stearyl Alcohol, Glycerin, Helianthus Annuus Seed Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Bertholletia Excelsa Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Triethyl Citrate, Parfum/Fragrance, Persea Gratissima Oil/Persea Gratissima (Avocado) Oil, Dimethicone, Oryza Sativa Bran Wax/Oryza Sativa (Rice) Bran Wax, Phenoxyethanol, Sodium Stearoyl Glutamate, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, Tocopherol, Citric Acid, Caramel, CI 19140/Yellow 5, CI 42090/Blue 1.”

My Review for Body Butter Avocado

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.