The Body Shop Albania

Body Butter Satsuma

Body Butter Satsuma

0/5
0 Mendime

Zgjohuni dhe nuhasni portokallet, Gjalpi ynë Trupi Vitalizues me Satsuma është një luks i vogël për të cilin ka nevojë lëkura juaj e thatë. Është një enë kremoze dhe hidratuese që ndihmon lëkurën të ndihet më e butë, e hidratuar dhe e lumtur. Ju madje mund të thoni se i jep lëkurës suaj një energji krejt të re për jetën.
Ky produkt me aromë frutash është i pasuruar me vajin e Satsumës dhe me të gjitha përfitimet ushqyese të satsumës në lëkurë. Ai gjithashtu sjell një aromë agrumesh që të kujton sangria-t e verës, një kënaqësi e vërtetë për shqisat! Thjesht përhapeni në të gjithë lëkurën tuaj, lëreni të përthithet dhe shijoni aromën vitalizuese dhe energjike të diellit.
Gjalpë i Trupit me Satsuma nga The Body Shop është i mbushur me gjalp shea sipas Komuntetit të Tregëtisë së Drejtë nga Gana, duke siguruar 24 orë hidrantim të pasur për lëkurë normale deri në të thatë. Tingëllon si diçka që do ta pëlqenit? Epo, jeni me fat sepse Gjalpi i Trupit me Satsuma i The Body Shop është vetëm një nga shumë në linjat tona bestseller të Gjalpit të Trupit. Por nëse po pyesni ‘Çfarë është gjalpi i trupit?’ Në radhë të parë, shikoni udhëzuesin tonë të dobishëm për të marrë më shumë informacion rreth këtij heroi të butë.

  • Një gjalpë trupi i butë, ëndërrimtar për lëkurë normale në të thatë
  • Gëzoni 24 orë hidratim intensiv
  • Ndjehuni të lumtur dhe energjik nga aroma e tij e butë
  • Pasuruar me gjalpë shea sipas Komuntetit të Tregëtisë së Drejtë nga Gana
  • Përthithet lehtë, pa ndjesi yndyrosëse apo ngjitëse
Clear

Si përdoret

1. Përdorni gishtat për të marrë një sasi të mjaftueshme të Gjalpit tonë të Trupit me Satsuma.
2. Aplikojeni dhe masazhojeni atë në të gjithë gjymtyrët dhe trupin tuaj dhe kushtojini vëmendje të veçantë të veçantë bërrylave, gjunjëve dhe çdo zone tjetër të thatë (ato do t’ju falenderojnë për këtë më vonë).
3. Jepini një minutë kohë që të përthithet në lëkurë dhe të punojë magjinë e saj me fruta përpara se të visheni dhe të merrni ditën para.

0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Body Butter Satsuma

Ujë (Solvent / Tretës), Gjalp Shea/ Butyrospermum Parkii Butter (Agjent Zbutës për Lëkurën – Emolient), Glicerinë (Humektant), C12-15 Alkil Benzoate (Emolient), Alkool Cetearyl (Emulsifikues), Gliceril Stearat (Emulsifikues), PEG-100 Stearate (Surfaktant), Vaj Arre Brazili/ Bertholletia Excelsa Emolient), Ethylhexyl Palmitate (Agjent Zbutës për Lëkurën), Vaj Soje / Glycine Soja (Emolient/ Agjent Zbutës për Lëkurën), Limonente (Përbërës Aromatizues) Cera Alba / Dylli i Bletës (Emulsifikues / Emolient), Dimetikon (Agjent Zbutës për Lëkurën), Gjalpë Kakaoje / Theobroma Cacao (Emolient), Alkool Fenetil (Përbërës Aromatizues), Glycol Kaprilil (Agjent Zbutës për Lëkurën), Aromë (Aromë), Xanthan Gum (Modifikues i Viskozitetit), Vaj i Lëvores së Mandarinës / Citrus Reticulata (Mandarinë) (Përbërës Aromatizues), Hexyl Cinnamal (Përbërës Aromatizues), Disodium EDTA (Agjent Reduktues), Tokoferol (Antioksidant), Citral (Përbërës aromatizues), Hidroksid natriumi (Rregullues i pH), Linalool (Përbërës aromatizues), Geraniol (Përbërës aromatizues), Acid citrik (Rregullues i pH), CI 14700 / Kuq 4 (Ngjyra).

My Review for Body Butter Satsuma

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.