The Body Shop Albania

Body Butter Argan

Për lëkurë pa jetë

Oriental scent

Body Butter Argan

Për lëkurë pa jetë

Oriental scent

0/5
0 Mendime

Duajeni dhe ushqeni lëkurën shumë të thatë si kurrë më parë me gjalpin tonë më të mirë të trupit Argan ndonjëherë.

Tashmë i bërë me 95% përbërës me origjinë natyrale, duke përfshirë vajin e arganit, gjalpin shea të punuar me dorë nga Gana dhe vajin organik babassu të Komunitetit të Tregtisë së Drejtë nga Brazili, hidratuesi ynë i trupit e lë lëkurën seriozisht të thatë të ndjehet më e butë, më e lëmuar dhe e ushqyer intensivisht me lagështi 96 orë. Madje ju jep një shkëlqim natyral.

Ne kemi përmirësuar gjithashtu aromën, kështu që ju mund të nuhasni arrat.

Ky gjalpë trupi me arra, kremoz intensiv vjen në paketim të riciklueshëm* të bërë me kapak alumini dhe vaskë plastike 100% të ricikluar, duke përfshirë plastikën e ricikluar të Komunitetit të Tregtisë së Drejtë nga India. Kjo do të thotë që ju mund ta doni planetin tuaj sa herë që e doni atë trup të bukur.

Përdorni hidratuesin tonë jo ngjitës dhe jo të yndyrshëm me masë ose me bujari. Seriozisht. Të duash veten nuk është ndjerë kurrë kaq mirë.

 • Hidratues për trupin
 • E përkryer për lëkurë shumë të thatë
 • Ushqeni dhe mbroni lëkurën me lagështi 96 orë
 • Aromë delikate arrë
 • Bërë me 95% përbërës me origjinë natyrale
 • Certifikuar nga Shoqëria Vegane
 • I testuar dermatologjikisht

Gjalpë Shea nga Komuniteti i Tregtisë së Drejtë
Gjalpi Shea është gjalpi natyral më i pasur dhe më kremoz që ndihmon produktet tona të njollosin lëkurën tuaj në dashuri dhe ushqim.

Vaj Babassu nga Komuniteti i Tregtisë së Drejtë
Një nga vajrat më hidratues të natyrës, babassu është i mbushur me të mira natyrore, duke e lënë lëkurën të ndjehet e butë dhe e lëmuar.
Vaji i Arganit
Ky material është si ari i lëngshëm, i pasur me vitaminë E dhe acide yndyrore të pangopura që janë super ushqyes për lëkurën.

Clear

Si përdoret

Si përdoret

 1. Thajeni trupin me peshqir pas eksfolimit dhe pastrimit.
 2. Merni një copë Gjalpë Trupi.
 3. Shpërndajeni mbi lëkurë me masë ose me bujari.
 4. Dhuroni nyjeve dhe pjesëve të prirura ndaj tharjes si gjunjët, bërrylat dhe këmbët pak dashuri shtesë.
 5. Jepini disa minuta që të zhytet në lëkurë përpara se të visheni.
 6. Ndjeheni të ushqyer, të lëmuar dhe të zbutur.
 7. Duajeni dhe ushqeni lëkurën tuaj një herë në ditë.
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Body Butter Argan

ARGAN BODY BUTTER

Aqua/Water/Eau, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Cetearyl Alcohol, Theobroma Cacao Seed Butter/Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Glycerin, Cetearyl Glucoside, Triethyl Citrate, Orbignya Oleifera Seed Oil, Parfum/Fragrance, Argania Spinosa Kernel Oil, Oryza Sativa Bran Wax/Oryza Sativa (Rice) Bran Wax, Dimethicone, Phenoxyethanol, Sodium Stearoyl Glutamate, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, Tocopherol, Citric Acid, Limonene, CI 19140/Yellow 5, CI 14700/Red 4.”

My Review for Body Butter Argan

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.