The Body Shop Albania

Camomile Cleansing Butter

PËR LEKURE TË NDJESHME

GJALP I BUTË PËR PASTRIMIN E GRIMIT

EDICION I LIMITUAR

Camomile Cleansing Butter

PËR LEKURE TË NDJESHME

GJALP I BUTË PËR PASTRIMIN E GRIMIT

EDICION I LIMITUAR

0/5
0 Mendime

Pastrimi i mirë është i rëndësishëm për shëndetin dhe bukurinë e lëkurës.

Për fat të mirë, gjalpi i mrekullueshëm i kamomilit pastron butësisht dhe shkrin edhe grimin më kokëfortë, duke hequr çdo gjurmë papastërtie. Përbërja e tij e butë e bën këtë argëtuese dhe kaq të lehtë. Maskarat tuaja të preferuara? Zhduken në sekonda. Korrektor dhe eyeliner i tharë keq? Po edhe ata. Masazhojeni me vaj kamomili dhe shkrini edhe grimin më të ashpër. Edicioni i kufizuar i vajit për pastrimin e fytyrës Kamomili kujdeset për lëkurën dhe parandalon bllokimin e poreve, duke e lënë atë të freskët dhe të ushqyer. Formula e tij plotësohet me vajin e farës së kamellës japoneze Tsubaki, i cili do t’ju magjepsë me aromën e tij delikate.

Paketimi kompakt dhe struktura e trashë e bëjnë vajin jashtëzakonisht të përshtatshëm për t’u përdorur. Ndonjëherë pas një nate festash dhe disa koktejesh, pastërtia e lëkurës sonë është gjëja e fundit në mendjen tonë. Por të gjitha produktet në gamën e kamomilit, dhe veçanërisht ky vaj, do ta pastrojnë atë me lehtësi në vetëm një hap të shpejtë dhe do ta lënë atë të butë. Tani nuk kemi asnjë justifikim! Sepse e dini se gjumi me grim nuk ka qenë kurrë i mirë për lëkurën tonë. Vajin pastrues të kamomilit e paketuam në një kuti alumini 100% të riciklueshme, e cila bën të mundur që çdo herë që kujdeseni për bukurinë tuaj, të tregoni kujdes dhe respekt edhe për planetin.

 • Edicion i limituar i gjalpit për pastrimin e fytyrës
 • Mjaft e butë për njerëzit me lëkurë të ndjeshme dhe që përdorin lente kontakti
 • Me një aromë delikate, lulesh të kamelisë japoneze Tsubaki
 • I pasuruar me vajin e farës së kamelisë japoneze Tsubaki dhe vajin e kamomilit nga Norfolk, Angli
 • Heq make-up-in kokëfortë, madje edhe atë të papërshkueshëm nga uji
 • Lëkura ndihet e ushqyer, e butë dhe e mëndafshtë
 • Formula vegane
 • Certifikuar nga Shoqëria Vegane
 • I testuar dermatologjikisht

Ekstrakt kamomili
Ekstrakti i kamomiles është i njohur për të pasur një efekt qetësues në lëkurë. Ne zgjedhim tonën në Norfolk.

Clear

Si përdoret

 1. Merrni nje sasi nga gjalpi i kamomilit dhe aplikojeni në lëkurën e thatë të fytyrës duke e masazhuar butësisht.
 2. Nëse dëshironi, përdorni  pambukun.
 3. Shpëlajeni me ujë të ngrohtë dhe shijoni ndjesinë e lëkurës së freskët në fytyrë.
 4. Meqenëse qëllimi kryesor i vajit është heqja e grimit, ndiqni me pastruesin tuaj të preferuar për të përfunduar pastrimin e lëkurës së fytyrës nga papastërtitë e përditshme.
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Camomile Cleansing Butter

Ethylhexyl Palmitate,Synthetic Wax, PEG-20 Glyceryl Triisostearate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Caprylyl Glycol, Parfum (Fragrance),Tocopherol, Camellia Japonica Seed Oil, Benzyl Salicylate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Linalool, Anthemis Nobilis Flower Oil, Citric Acid.

My Review for Camomile Cleansing Butter

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.