The Body Shop Albania

Edelweiss Daily Serum Concentrate

Edelweiss Daily Serum Concentrate

0/5
0 Mendime

Koncentrati ynë më i shitur Drops of Youth™ sapo u bë edhe më i mirë.

E bërë me 99% përbërës me origjinë natyrale, nevojiten vetëm disa pika të koncentratit tonë të ri të serumit ditor Edelweiss për ta lënë lëkurën të duket më e lëmuar, më e freskët, më e fortë* dhe e mbushur me hidratim 24 orë – thjesht pyesni 106 femrat që provuan (dhe e pëlqyen!) serumi ynë i ri në një provë të pavarur të përdoruesit**.

Por çfarë e bën përzierjen tonë të re kaq të jashtëzakonshme? Tani kemi pasuruar çdo shishe me përqendrim të dyfishtë të edelweiss, i cili forcohet natyrshëm (dhe më tepër në mënyrë unike) me acid leontopodik i njohur për vetitë e tij antioksiduese. Në fakt, bima e vogël edelweiss është aq elastike dhe e fuqishme sa që ekstrakti i saj dihet se ka 5 herë më shumë fuqi antioksiduese sesa acetati i vitaminës E. Shumë e jashtëzakonshme, apo jo? Ne kemi pasuruar serumin tonë vegan edhe me peptide me origjinë natyrore, vetëm për masë të mirë. Me origjinë nga orizi, peptidet dihet se ndihmojnë në ruajtjen e barrierës natyrore të lagështisë së lëkurës.

Kjo formulë e lehtë, jo ngjitëse, që përthithet shpejt formon gjithashtu një shtresë të padukshme mbi lëkurën tuaj për të ndihmuar në mbrojtjen e saj nga ndotja e brendshme dhe e jashtme (perfekte për të gjitha llojet e qyteteve), të cilat mund të çojnë në dehidratim, mpirje dhe plakje të parakohshme të lëkurës.

Ka edhe një surprizë tjetër – shishja jonë e riciklueshme*** tani është bërë edhe me xham të ricikluar. Çfarë nuk duhet dashuruar?

Hidhni disa pika çdo ditë dhe do të keni atë shkëlqim me fytyrë të freskët, pas shtrirjes, para udhëtimit, me pamje të shëndetshme në asnjë kohë!

* Lëkurë që duket e shëndoshë me lagështi, me sipërfaqe të lëmuar. Lëkura duket e ringjallur dhe e rifreskuar.

** Rezultatet e provës së përdoruesit gjatë një periudhe 4-javore: 106 gra të moshës 25-40 vjeç.

*** Pa përfshirë pipetën. Aty ku lejojnë objektet lokale.

Koncentrat/serum ditor
I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme
E lë lëkurën të ndjehet më e freskët dhe më e lëmuar
Ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga ndotja
Bërë me 99% përbërës me origjinë natyrale
Tashmë i pasuruar me përqendrim të dyfishtë të edelweiss
Certifikuar nga Shoqëria Vegane
Jo komedogjenik (nuk bllokon poret)
I testuar dermatologjikisht

Clear
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Edelweiss Daily Serum Concentrate

EDELWEISS DAILY SERUM CONCENTRATE
Aqua/Water/Eau, Glycerin, Propanediol, Alcohol Denat., Sodium Hyaluronate, Benzyl Alcohol, Xanthan Gum, Salicylic Acid, Fagus Sylvatica Bud Extract, Sodium Hydroxide, Parfum/Fragrance, Adenosine, Leontopodium Alpinum Flower/Leaf Extract, Linalool, Citronellol, Moringa Oleifera Seed Oil, Malva Sylvestris Flower/Leaf/Stem Extract, Pentylene Glycol, Hydrolyzed Rice Protein, Buddleja Officinalis Flower Extract, Benzoic Acid, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Sorbic Acid, Limonene, Leontopodium Alpinum Callus Culture Extract.

 

My Review for Edelweiss Daily Serum Concentrate

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.