The Body Shop Albania

Fresh Nude Foundation

Për 24 orë hidratim

Mbulim i lehtë në mesatar

Vegan

Fresh Nude Foundation

Për 24 orë hidratim

Mbulim i lehtë në mesatar

Vegan

0/5
0 Mendime

Nuk po tallemi, Fondatinta jonë Fresh Nude bën atë që thotë në shishe, duke ndihmuar në krijimin e një përfundim me shkëlqimi natyral, neutral me një ndjenjë të freskie dhe hidratimi. Mund të luani me të, për të krijuar çfarëdo look-u që ju duket. Makeup 101 – fondatinta është thelbësor për çdo pamje që ju dëshironi, qoftë e veshur mirë dhe dramatike, apo duke përqafuar një pamje më natyrale. Dhe ne mendojmë se makeup-I duhet të jetë kënaqësi, jo një stres mët tepër- një mënyrë për të luajtur dhe shprehur veten, për të nxjerrë në pah tiparet e tua të këndshme dhe për t’i dhënë vetes një shtysë pozitive. Mbi të gjitha, e rëndësishme është të dukeni si ju, versioni juaj më i mire. Pra ju në ditën më të mirë të lëkurës tuaj.

Prandaj, nuk është çudi që fondatinta jonë hidratuese të ndihmon të harrosh se madje e ke vendosur në lëkurë. Pasuruar me ujë trëndafili anglez dhe aloe vera, ndihet rehat, jo e rëndë, në lëkurë. Lejon lëkurën tuaj të marrë frymë dhe të duket e shëndetshme dhe e lëmuar me një përfundim gjysëm mat, duke ndihmuar të nxjerrë në pah atë që tashmë është fytyra juaj. Ka shumë për të dashur, po, por ne nuk u ndalëm këtu. Ne e formuluam këtë fondotintë hidratuese me SPF për t’ju ndihmuar në mbrojtjen e lëkurës tuaj ndërsa e keni në lëkurë.

  • Vjen në 16 tonalitete me pamje natyrale
  • Ndjesi hidratuese deri në 24 orë
  • Mbulim i lehtë në mesatar, me pamje të njëtrajtshme me mbrojtje SPF 15
  • Përfundim gjysëm mat, për fytyrë të freskët
  • I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme dhe i testuar dermatologjikisht

Aloe Vera Organike e Komunitetit të Tregëtisë së Drejtë. Shumë delikate dhe qetësuese në lëkurë, aloe vera është perfekte për llojet e ndjeshme të lëkurës. Jona vjen nga Mexico.

Ekstrakt Trëndafili. A ka gjë më klasike se një tufë trëndafilash? Ne përdorim ektraktin tonë të trëndafilave anglezë për aromën mrekullisht të ëmbël.

Clear

Si përdoret

Aplikojeni në mënyrë të barabartë mbi fytyrën tuaj me Furçën tonë të Fondatintës duke përdorur lëvizje nga poshtë, lart dhe përhapeni mirë.
Dëshironi më shumë këshilla? Ne jemi këtu për t’ju drejtuar se Si të Aplikoni Fondatintën.

0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Fresh Nude Foundation

Ujë (Tretës), Diheptyl Sukcinat (Agjent Zbutës i Lëkurës -Emolient), Cikloheksasiloksan (Agjent Zbutës), Oktokrilinë (Thithës i Dritës Ultravjollcë), PEG-30 Dipolihidroksistearat (Agjent Emulsifikues), Etil Eksiloksitoksit (Thithës i Dritës Ultravjollcë), Silicë (Absorbues), Cetyl Dimethicone (Zbutës), Dioksid Titaniumi (Absorbues I Dritës Ultravjollcë), Polidecen I Hidrogjenizuar (Agjent Zbutës i Lëkurës), Sulfat Magnezi (Agjent Thithës / Absorbues), Denat Alkooli. (Tretës), Glicerinë (Humectant), Disteardimonium Hectorite (Stabilizues), Vaji I Farave Marula/ Sclerocarya Birrea (Agjent Zbutës i Lëkurës -Emolient), Phenoxyethanol (Ruajtës), Caprylyl Glycol (Agjent Zbutës i Lëkurës), Ammonium C6-16 Perfluoroalkylethyl Phosphate (Surfaktant – Agjent Emulsifikues), Glicerinë Kaprilil / Copolimer Acid Sebacik (Krijues Cipe), Etilheksilglicerinë (Agjent Zbutës i Lëkurës), Acid Kaprilhidroksamik (Agjent Reduktues), Pluhur Lëngu Aloe Barbadensis (Agjent Zbutës i Lëkurës – Humektant), Acid P-Anisic (Rregullator i pH), Parfum (Përbërës Aromatizues), Disodium EDTA (Agjent Reduktues), Hidroksid Natriumi (Rregullues I Ph), Glukol Propilen (Humectant), Sodium Hylauronate (Humektant), Ekstrakt Lulesh Rosa Alba (Agjent Zbutës i Lëkurës – Emolient), BHT (Antioksidant), SOD Benzoate (Konservant), Acid Sorbik (Konservant) ,[+/- CI 77891 (Ngjyrues), CI 77492 (Ngjyrues), CI 77491 (Ngjyrues), CI 77499 (Ngjyrues)].

My Review for Fresh Nude Foundation

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.