The Body Shop Albania

Gjalpë Trupi Ushqyes me Shea

Gjalpë Trupi Ushqyes me Shea

0/5
0 Mendime

Gjalpi ynë i trupit shumë hidratues me gjalp Shea ushqen intensivisht dhe ndihmon në mbrojtjen e lëkurës shumë të thatë me hidratim që zgjat 72 orë. Është shumë kremoz. Ka aromë arrore. Dhe përthithet në lëkurë për disa minuta, duke bërë që të ndihet më e butë dhe e lëmuar, pa dhënë ndjesi ngjitëse.
Ky krem hidratues për trupin është bërë me gjalp shea sipas Komunitetit të Tregëtisë së Drejtë nga Gana, i punuar me dorë nga gratë që kanë përdorur gjalpin shea për të ushqyer intensivisht lëkurën e thatë për breza. Ato janë ekspertet e vërteta që vendosin ‘she’ në shea-n tonë.
Vendosni një sasi të mjaftueshme çdo ditë (ose sa herë që lëkura juaj ndihet e thatë) dhe masazhojeni mirë (sidomos zonat më të thata të lëkurës tuaj – atyre iu duhet vëmendja më e madhe). Gjalpi i Trupit i pasur dhe kremoz shkrihet në lëkurën tuaj dhe e lë atë të ndjehet shumë më e butë, më e qetë dhe me aromë të mahnitshme. Të gjitha deri në 72 orë.

  • Bleni një paketim të madh 200ml për hidratim që zgjat
  • Një Gjalp Trupi freskues për lëkurë normale në të thatë
  • Formuluar për lëkurë shumë të thatë
  • Intensivisht ushqen dhe ndihmon në mbrojtjen e lëkurës
  • Siguron hidratim 72 orë
  • Ndihet vërtet si gjalp
  • Jo i yndyrshëm ose ngjitës
Clear

Si përdoret

Pasi të jeni larë në banjë ose dush dhe të jeni tharë me peshqir, hidhni një sasi të mjaftueshme kremi hidratues trupi në lëkurën tuaj.
Mos u stepni për të aplikuar pak më shumë në zonat më të thata si thembra, brrylat, gjunjët dhe duart.
Jepini disa minuta kohë që të përthithet përpara se të visheni. Përdoreni si pjesë të rutinës së përditshme të kujdesit për trupin. Provojeni me rutinën tonë të kujdesit për flokët dhe trupin me Shea.

0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Gjalpë Trupi Ushqyes me Shea

Ujë, Gjalp Shea/ Butyrospermum Parkii, Gjalp Kakao-je/Theobroma Cacao, Glicerinë, Alkool Cetearyl, Vaj Babasu/ Orbignya Oleifera, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Fenoksietanol, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, Tetasodium Glutamate Diacetate, Acid Citric, Linalool, Kumarin, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene, Parfum / Aromë, Karamel, CI 19140 / E Verdha 5

My Review for Gjalpë Trupi Ushqyes me Shea

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.