The Body Shop Albania

Hemp Body Butter

Hemp Body Butter

0/5
0 Mendime

Mbroni dhe ushqeni lëkurën ultra të thatë si kurrë më parë me hidratuesin tonë mbrojtës të trupit Hemp.

Përmban 96% përbërës me origjinë natyrale, duke përfshirë vajin e farës së kërpit, gjalpin shea të punuar me dorë dhe të tregtuar në komunitet në Gana dhe vajin organik babassu, i tregtuar në komunitet në Brazil, hidratuesi ynë mbrojtës i trupit zbut lëkurën ultra të thatë, e bën atë më të lëmuar dhe e ushqen intensivisht duke siguruar 96 orë hidratimi. Madje ju jep një shkëlqim natyral.

Ky gjalpë trupi shumë kremoz shitet në një paketim të riciklueshëm*, i bërë nga një kapak alumini dhe një kavanoz plastik 100% i riciklueshëm, që përmban plastikë të ricikluar nga Tregtia e Drejtë në Indi. Kjo do të thotë që ju mund t’i tregoni planetit tuaj pak dashuri sa herë që doni trupin tuaj të mrekullueshëm.

Aplikoni hidratuesin tonë jo ngjitës dhe jo të yndyrshëm me masë ose me bujari. Çfarë kënaqësie! Të duash nuk je ndjerë kurrë kaq mirë.

*Nëse e lejojnë objektet lokale.

 • Hidratues
 • E përkryer për lëkurë ultra të thatë
 • Ushqen dhe mbron lëkurën me 96 orë hidratim
 • Aromë jeshile dhe e freskët
 • Përmban 96% përbërës me origjinë natyrale
 • Certifikuar nga Shoqëria Vegane
 • I testuar dermatologjikisht
Clear

Si përdoret

 1. Thajeni me peshqir pas eksfolimit dhe pastrimit.
 2. Hiqni një copë Gjalpë Trupi.
 3. Spërkateni mbi lëkurë ultra të thatë me masë ose me bujari.
 4. Jepini nyjeve dhe të çarave me prirje ndaj tharjes si gjunjët, bërrylat dhe këmbët pak TLC shtesë.
 5. Jepini disa minuta që të zhytet në lëkurë përpara se të visheni.
 6. Ndjehuni të ushqyer, të lëmuar, të mbrojtur dhe të zbutur.
 7. Duajeni dhe ushqeni lëkurën tuaj një herë në ditë.
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Hemp Body Butter

Aqua/Water/Eau, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Stearyl Alcohol, Theobroma Cacao Seed Butter/Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Betaine, Cannabis Sativa Seed Oil, Helianthus Annuus Seed Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Triethyl Citrate, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Bertholletia Excelsa Seed Oil, Dimethicone, Phenoxyethanol, Sodium Stearoyl Glutamate, Parfum/Fragrance, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, Tocopherol, Citric Acid, CI 77288/Chromium Oxide Greens, CI 77491/Iron Oxides, CI 19140/Yellow 5, CI 77492/Iron Oxides, CI 77499/Iron Oxides.

My Review for Hemp Body Butter

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.