The Body Shop Albania

Lip Juicers

Për lëkurë të thatë

Aromë frutash

Vegan

Lip Juicers

Për lëkurë të thatë

Aromë frutash

Vegan

0/5
0 Mendime

Zbusni buzët tuaja me balmet tona, me aromë frutash. Për buzë të buta, të mëndafshta në prekje dhe të hidratuara. Në formate praktike, që tju shoqërojnë kudo ku shkoni.

  • 100% Vegane.
  • Vijnë në 5 ngjyra.
  • Me gjalp shea, vaj marula dhe vaj ulliri organik.

Gjalp Shea e Komunitetit të Tregëtisë së Drejtë

Gjalpi Shea është më i pasuri dhe kremozi i gjalpërave natyrale që ndihmon produktet tona të përhapen në lëkurën tuaj duke ju dhënë dashuri dhe ushqim.

Lexo më shumë

Vaj Ulliri i Komunitetit të Tregëtisë së Drejtë

Ky ar i lëngshëm ka ndihmuar me zbutjen e lëkurës për mijëra vite. Vaji jonë vjen nga ullishtet e Italisë jugore.

Vaj Marula

Pema e marulës është e shenjtë në Afrikë dhe nga farat e saj të shtypura prodhohet një vaj i veçantë që zbut natyralisht lëkurën.

Clear

Si përdoret

1. Përhapeni balmin në buzë në sasinë e dëshiruar. Për buzë të hidratuara gjatë gjithë ditës dhe me një përbërja aspak ngjitëse.

COMMUNITY FAIR TRADE SHEA BUTTER

INTENSELY NOURISHING FOR DRY SKIN AND HAIR

Shea butter has been used for generations to help Ghanaian women protect their skin from the dry Saharan winds. Its rich texture and high fat content makes it intensely moisturising, which is good for skin and good for the community. Every 200ml tub of Shea Body Butter is packed with the butter of 36 shea nuts. It’s a lot. We counted.

We’ve been working with Tungteiya Women’s Shea Butter Association in Ghana for over 25 years. Over 600 women from the association use traditional techniques handed down through generations to handcraft the shea butter that fills our favourite Body Butters.

It was our founder, Anita Roddick, who started this partnership, and it’s something we’re really proud of.

INGREDIENT_COMPONENT_CFT_SHEA_INRSLPS402
INGREDIENT_COMPONENT_CFT_SHEA_INRSLPS402

COMMUNITY FAIR TRADE SHEA BUTTER

INTENSELY NOURISHING FOR DRY SKIN AND HAIR

Shea butter has been used for generations to help Ghanaian women protect their skin from the dry Saharan winds. Its rich texture and high fat content makes it intensely moisturising, which is good for skin and good for the community. Every 200ml tub of Shea Body Butter is packed with the butter of 36 shea nuts. It’s a lot. We counted.

We’ve been working with Tungteiya Women’s Shea Butter Association in Ghana for over 25 years. Over 600 women from the association use traditional techniques handed down through generations to handcraft the shea butter that fills our favourite Body Butters.

It was our founder, Anita Roddick, who started this partnership, and it’s something we’re really proud of.


Our trade provides a fair price and financial independence for the women. We also pay a premium to invest in community projects, and today over 45,000 people benefit from the social fund – including healthcare, sanitation and education projects.

0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Lip Juicers

Vaj i frutit Olea Europea, Triglicerid Kapril, Polietilen, Polidecen i Hidrogjenizuar, Alkool Benzil, Gjalpë Butyrospermum Parkii, Tribehenin, Aromë, Vaj i farës Sclerocarya Birrea, Hekoriti Stearalkonium, Vaj i Farës Actinidia Chinensis, Vaj i Farës Citrullus Lanatus, Karbonat Propileni, Tokoferol, Vaj Glicine Soja, Ekstrakt i Gjethes Brassica Oleracea Acephala, Acid Citrik.

My Review for Lip Juicers

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.