The Body Shop Albania

Locion Trupi Shea

Locion Trupi Shea

0/5
0 Mendime

Duajeni, zbuteni dhe ushqeni trupin si kurrë më parë me locionin tonë më të mirë të trupit Shea.

Tani vegan dhe i bërë me 93% përbërës me origjinë natyrore, duke përfshirë gjalpë shea të punuar me dorë në Community Fair Trade nga Gana, locioni ynë kremoz shkrihet drejtpërdrejt në lëkurë shumë të thatë, duke e lënë atë të ndihet menjëherë më e butë dhe më e lëmuar, pa u ndjerë ngjitëse ose e yndyrshme.

Ky produkt me aromë Shea ushqen lëkurën me lagështi 72 orë dhe ju jep një shkëlqim të shëndetshëm.

Locioni ynë i trupit tani vjen gjithashtu në një paketim të bërë me 30% plastikë të ricikluar. Ricikloni tubin dhe kapakun për t’i treguar planetit tuaj pak dashuri.*

Aplikoni locionin tonë jo ngjitës dhe jo të yndyrshëm me masë ose bujari.

  • Locion kremoz për trupin
  • E përkryer për lëkurë shumë të thatë
  • Zbut lëkurën me lagështi 72 orë
  • Jo ngjitëse dhe jo yndyrore
  • Bërë me 93% përbërës me origjinë natyrore
  • Certifikuar nga Shoqëria Vegane
  • I testuar dermatologjikisht

Komuniteti i Tregtisë të Drejtë Vaji Organik i Ullirit
Ky ‘ar i lëngshëm’ ka ndihmuar në zbutjen e lëkurës për mijëra vjet. E jona vjen nga ullishtat e Italisë Jugore.

Komuniteti i Tregtisë të Drejtë Gjalpë Shea
Gjalpi Shea është gjalpi më i pasur, më kremoz që i ndihmon produktet tona të lyejnë lëkurën tuaj në dashuri dhe ushqim.

Clear

Si përdoret

  1. Pas dushit ose larjes, shtrydhni një sasi locion të trupit në duart tuaja.
  2. Lëmoni në të gjithë trupin.
  3. Jepni pak dashuri shtesë zonave që ndjehen shumë të thata ose të shtrënguara.
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Locion Trupi Shea

Aqua/Water/Eau, Caprylic/Capric Triglyceride, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Dimethicone, Cetearyl Alcohol, Olea Europaea Fruit Oil/Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Glycerin, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, C12-15 Alkyl Benzoate, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Parfum/Fragrance, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Carbomer, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Sodium Hydroxide, Linalool, Coumarin, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene, Citric Acid, Caramel.

My Review for Locion Trupi Shea

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.