The Body Shop Albania

Hemp Overnight Nourishing Rescue Mask

Për lëkurë të thatë

Aromë e freskët

Hemp Overnight Nourishing Rescue Mask

Për lëkurë të thatë

Aromë e freskët

0/5
0 Mendime

Kur bëhet fjalë për hidratim, kërpi është I duhuri. Jepini lëkurës së tharë një dozë shumë të nevojshme hidratimi me maskën tonë ushqyese brenda natës. E pasur në hidratim pa yndyrosje, maska fillon të funksionojë ndërsa flini për të rimbushur lëkurën e etur me lagështi. Zgjohuni me lëkurë që ndihet më e butë dhe e qetë. Lëkura e thatë ndihet e lehtësuar nga tërheqja, me një vello hidratuese mbi lëkurë për ta mbajtur atë të hidratuar deri në 72 orë. Pasuruar me vajin e farës së kërpit, i njohur për vetitë e tij ultra-ushqyese dhe rigjeneruese të lëkurës.

  • Maskë për fytyrën brenda natës për lëkurë të thatë
  • Hidraton intensivisht lëkurën deri në 72 orë
  • Pasuruar me aloe vera organike të Komunitetit të Tregtisë së Drejtë nga Meksika

Vaj Fare Kërpi. Me siguri keni dëgjuar për vajin e kërpit, të njohur ndryshe edhe si vaj canabis sativa. Është i njohur për nivelet e larta të hidratimit.

Aloe Vera Organike e Komunitetit të Tregëtisë së Drejtë. Shumë delikate dhe qetësuese në lëkurë, aloe vera është perfekte për llojet e ndjeshme të lëkurës. Jona vjen nga Mexico.

Clear

Si përdoret

1. Vendosni një shtresë të trashë maske duke përdorur gishtat ose Furçën tonë Expert Face Mask.
2. Lëreni për 5-10 minuta.
3. Masazhojeni në lëkurë dhe përdorni një pecetë ose letër të lagur për të hequr çdo tepricë.
4. Lëreni maskën gjatë natës dhe bëni një gjumë të mirë.
5. Përdoreni 2-3 herë në javë në lëkurë të pastruar.
Shmangni zonën e syve dhe buzëve. Në rast të kontaktit me sytë, shplajeni menjëherë dhe tërësisht.
I përshtatshëm për lëkurë të thatë në shumë të thatë.
Mos e aplikoni në lëkurë të dëmtuar. Nëse u jep acarim, ndërpriteni përdorimin.
Mbajeni larg fëmijëve.
E papërshtatshme për konsum.

0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Hemp Overnight Nourishing Rescue Mask

Ujë, Glicerinë, Coco-Caprylate / Caprate, Myristyl Myristate, Alkool Cetearyl, Vaj Perimesh i Hidrogjenuar, Glicerinë Stearat, PEG-100 Stearat, Vaj Fare Kërpi/ Kanabis Sativa, Pantenol, Fenoksietanol, Caprylyl Glycol, Glycols Glycolx, Parfum/Fragrancë, Etilheksilglicerinë, Xanthan Gum, Sodium Hyaluronate, Caprylic/Capric Triglyceride, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Pluhur i Lëngut të Gjethes Aloe Vera/ Aloe Barbadensis, Limonene, Linalool, Acid Citrik, Tokoferol, Geraniol, Ekstrakt Undaria Pinnatifida, Citral, CI 77288/Chromium Oxide Greens, CI 19140/Yellow 5.

My Review for Hemp Overnight Nourishing Rescue Mask

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.