The Body Shop Albania

Japanese Matcha Tea Pollution Clearing Mask

Për lëkurë me pore të bllokuara

Eksfolion butësisht

Vegan

Japanese Matcha Tea Pollution Clearing Mask

Për lëkurë me pore të bllokuara

Eksfolion butësisht

Vegan

0/5
0 Mendime

Maska jonë Pastruese kundër Ndotjes Japanese Matcha Tea çliron fytyrën tuaj nga papastërtitë e përditshme në mënyrën më relaksuese të mundshme.
Ahhh Japonia. Pemët e lotusit, kopshtet zen, ndjenja e lumtur e qetësisë në ajër. A ka ndonjë gjë më paqësore se një largim qetësues shpirtëror në këtë ishull antik? Ndoshta jo, por kjo maskë për fytyrën me çaj jeshil i vjen shumë afër.
Pasuruar me çaj jeshil matcha nga Japonia, ekstrakt dandelion dhe aloe vera e Komunitetit të Tregëtisë së Drejtë nga Meksika, kjo maskë fytyre me matcha ju jep një moment të lumturisë së kopshtit zen. Eksfolion butësisht, duke e lënë lëkurën tuaj të ndihet e pastruar dhe e freskët. Është një pushim dhe rikuperim 5 minutësh për fytyrën tuaj.
Është veçanërisht e shkëlqyeshme për banorët e qytetit, pasi lufton me agresorët mjedisorë të jetës në qytetin e madh. Po, të gjitha mund ta lënë lëkurën tuaj të ndjehet pak të lodhur. Por kjo është bukuria e kësaj maske çaji jeshil. Është një formulë kremoze, vegane indulgjente me përfitime purifikuese të çajit jeshil për lëkurën.
Nëse jeni kurioz për maskën tonë kundër ndotjes me përfitime të çajit jeshil matcha për lëkurën, atëherë pse të mos e provoni. Ose zbuloni maskën më të mirë të fytyrës për ju në këtë udhëzues të dobishëm.
Ndihmoni në heqjen e grumbullimit të papastërtive të përditshme, ndotjes dhe papastërtive
Ju lë të ndiheni të freskët dhe të relaksuar me një lëkurë me pamje të shëndetshme
Pasuruar me çaj jeshil matcha dhe aloe vera të Komunitetit të Tregtisë së Drejtë nga Meksika
Vegan

Aloe Vera Organike e Komunitetit të Tregëtisë së Drejtë. Shumë delikate dhe qetësuese në lëkurë, aloe vera është perfekte për llojet e ndjeshme të lëkurës. Jona vjen nga Mexico.

Ekstrakt Dandelion. Ne e dimë se lulet dandelion janë shumë të buta, por edhe ekstrakti i tyre gjithashtu.(Taraxacum Officinale Rhizome, teknikisht).

Gjethet e Çajit Jeshil. Jo vetëm të këndshme për tu pirë, ne i përdorim gjethet e çajit jeshil në formulat tona më freskuese.

Clear

Si përdoret

1. Filloni rutinën tuaj duke pastruar makeup-in e ditës dhe duke hequr çdo papastërti të mbetur.
2. Përhapni një shtresë të barabartë të maskës tonë Pastruese kundër Ndotjes Japanese Matcha Tea me gishtat tuaj ose Furçën tonë të dobishme të Maskave të Fytyrës. Përdorni lëvizje rrethore, duke bërë një hark rreth ballit tuaj, poshtë dhe rreth hundës, duke shmangur sytë dhe buzët.
3. Lëreni për 5 minuta, pushoni dhe relaksohuni.
4. Shpëlajeni të gjithën me ujë të ngrohtë me lëvizje rrethore për të eksfoliuar butësisht.
Për rezultate më të mira, përdoreni 2-3 herë në javë.

0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Japanese Matcha Tea Pollution Clearing Mask

Ujë, Kaolin, Propanediol, Vaj Ulliri/ Olea Europaea, Glicerinë, Alkool Cetearil, Fruti Luffa Cylindrica, Gjalp Shea/ ButyrospermumParkii, Gliceril Stearat, PEG-100 Stearat, Fenoksietanol, Parfum, Caprylyl Glycol, Polysorbate 60, Sodium Polyacrylate, Pluhur Farash Kajsie/ Prunus Armeniaca , Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Pluhur Lëngu Gjetheje Aloe Vera/ Aloe Barbadensis, Tokoferol, Trisodium etilenidiamini Disuccinate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ekstrakt Lulerradhiqe/Taraxacum officinale Rhizome / Dandelion, Menthol, Hidroksidi Natriumi, Tetranatrium Pyrophosphate, Limonene, Acid Citrik, Ekstrakt Gjetheje Camellia Sinensis, Etilheksilglicerinë, Benzoat Natriumi, Sorbat Kaliumi, Karamel, CI 19140, CI 42090

My Review for Japanese Matcha Tea Pollution Clearing Mask

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.