The Body Shop Albania

Chinese Ginseng & Rice Clarifying Polishing Mask

Për lëkurë pa jetë

Jep shkëlqim

Chinese Ginseng & Rice Clarifying Polishing Mask

Për lëkurë pa jetë

Jep shkëlqim

0/5
0 Mendime

Maska jonë Pastruese me Ginseng Kinez dhe Oriz ju ndihmon të zotëroni artin e ndjesisë së butë të lëkurës.
Frymëzuar nga ritualet e lashta të bukurisë nga Lindja e Largët, kjo maskë eksfoliuese për fytyrën është e mbushur me ekstrakte Ginseng nga Kina. E quajtur heroikisht ‘rrënja e jetës’, kjo kënaqësi barishtore është një dhuratë shekullore nga orienti që i jep një pamje të re të bukurisë. Ne e kemi përzier atë së bashku me ekstraktin e orizit dhe vajin e farës së susamit të Komunitetit të Tregtisë së Drejtë nga Nikaragua për një Maskë Lustruese ndriçuese, rigjallëruese.
Është thjesht gjëja e duhur për lëkurën e lodhur që ka nevojë për një dorë ndihme. Nëse përdoret dy ose tre herë në javë, do tju ndihmojë në zbulimin e një lëkure me pamje më të ndritshme dhe me ndjesi më të butë. Është ashtu si një spa në për fytyrën nga komoditeti i shtëpisë tuaj. Thjesht përhapeni, mbyllni sytë dhe kaloni 10 minutat e ardhshme duke ëndërruar për male mistike, pellgje lotusi dhe liqene përrallash.
Gati për të zbuluar sekretet e lashta të bukurisë të Kinës? Vazhdoni, merrni një moment për të ngadalësuar dhe mbushur ditën tuaj me një prekje qetësie me këtë maskë kremoze, luksoze për eksfolijim. Ose zbuloni maskën më të mirë të fytyrës për ju me këtë udhëzues të dobishëm.

  • Një maskë fytyre eksfoliuese, ëndërrimtare dhe kremoze.
  • Ndihmon për të rigjallëruar dhe ndriçuar lëkurën e lodhur.
  • Një trajtim fytyre luksoz në shtëpi.
  • Përzier me oriz dhe ekstrakte ginseng nga Kina dhe vaj fare susami organik i Komunitetit të Tregtisë së Drejtë nga Nikaragua.
  • Vegjetarian.

Vaj Susami I Komunitetit të Tregëtisë së Drejtë. Ky vaj i pasur dhe i mëndafshtë është një sekret i vjetër bukurie për lëkurë më të butë dhe të lëmuar. Ne e marrim tonin nga Nikaragua.

Ekstrakt Rrënje Ginseng-u. Një tjetër rrënjë e respektuar për fuqinë e tij, rrënja ginseng është një lojtar i rëndësishëm në kujdesin e lëkurës.

Ekstrakt Orizi. Ekstrakt Orizi ose i njohur ndryshe si Ekstrakt Oryza Sativa.

Clear

Si përdoret

1. Së pari, hiqni makeup-in dhe pastroni lëkurën tuaj për një fillim të ri.
2. Nxirrni një sasi të vogël të Maska sonë Pastruese me Ginseng Kinez dhe Oriz në gishtat tuaj ose furçën tonë të maskës së fytyrës.
3. Përhapeni maskën e fytyrës në të gjithë lëkurën tuaj (qafën dhe dekoltenë gjithashtu nëse dëshironi) në një shtresë të barabartë.
4. Lëreni të veprojë me magjinë e saj të lashtë për 5-10 minuta ndërsa ju merrni një moment për të shtypur pause.
5. Shpëlajeni atë me ujë të ngrohtë me lëvizje rrethore për të eksfoliuar butësisht lëkurën tuaj.
6. jeni gjithçkabërës? Lexoni udhëzuesin tonë si të bëjmë maska për fytyrën, për këshilla për përdorimin e maskave të ndryshme të fytyrës për të synuar zona të ndryshme.
Përdoreni 2-3 herë në javë për rezultate më të mira.

0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Chinese Ginseng & Rice Clarifying Polishing Mask

Ujë, Glicerinë, Luffa Cylindrica Fruit, Kaolinë, Vaj Farash Susami/ Sesamum Indicum, Alkool Cetil, Stearat Gliceril, Silikat Alumini i Magnezit, PEG-100 Stearate, Alkool Denat., Dekil Glukozid, Dyllë Bletësh/ Cera Alba, Perlite, Gjalp Shea/ Butyrospermum Parkii, Parfum, Fenoksietanol, Acetat Tokoferil, Acid Salicilik, Xanthan Gum, Limonene, Benzoat Natriumi, Acid Citrik, Propilen Glikol, Alkool Myristil, Alkool Stearil, Mentol, Ekstrakt Rrënje Panax Ginseng, Disodium EDTA, Citral, Citronellol, Linalool, Mentioksipropanediol, Tetrasodium Pyrophosphate, Eugenol, Dextrin, Ekstrakt Orizi/ Oryza Sativa, CI 77891.

My Review for Chinese Ginseng & Rice Clarifying Polishing Mask

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.