The Body Shop Albania

Natural Form Mascara

MASKARË E LEHTË E PËRDITSHME

NGRIT & DEFINON

QËNDRON GJATË

Natural Form Mascara

MASKARË E LEHTË E PËRDITSHME

NGRIT & DEFINON

QËNDRON GJATË

0/5
0 Mendime

Qerpikët tuaj, vetëm më mirë. Kjo bojë për vetulla e zezë e përditshme heq, zgjat dhe përcakton pamjen e qerpikëve tuaj për një pamje natyrale, të butë dhe të ndezur, pa atë ndjenjë të rëndë. Kjo bojë për vetulla qëndron e lehtë, e rehatshme dhe e butë gjatë gjithë ditës. Dhe kur është koha për t’u ngritur në fund të mbrëmjes, ajo shkrihet pa u shqetësuar.

Edhe më mirë: ka pak ose aspak grumbuj ose thekon!

Pas 1 përdorimi:

 • 88% pajtohen që maskara ndihet e lehtë në qerpikë
 • 87% pajtohen që maskara përmirëson pamjen e qerpikëve të tyre natyralë
 • 88% pajtohen që maskara ndihet e butë me qerpikët

Në The Body Shop, ne gjithmonë përpiqemi të jemi sa më gjithëpërfshirës që mundemi. Pra, ne provuam dhe testuam Rimelin tonë në një panel të ndryshëm prej gjashtë tonesh të shkallës Fitzpatrick në 102 persona nga gjinitë dhe grupmoshat e ndryshme, dhe me tone të ndryshme lëkure dhe lloje të ndryshme lëkure, për të siguruar që produkti të funksionojë mirë për të gjithë.

Por kjo nuk është e gjitha! Paketa jonë po ashtu ka një ndryshim, duke ardhur në një paketë të re dhe të përmirësuar* me pamje prej alumini.

* Paketimi nuk mund të riciklohet për shkak të përzierjes së materialeve.

 • Krijon një pamje të natyrshme dhe të butë
 • Qerpikët duken më të gjatë, të ngritur dhe më të përcaktuar
 • Nuk grumbullohet apo shkrihet gjatë gjithë ditës
 • Nuk njollos dhe nuk transferohet gjatë gjithë ditës
 • 85% përbërës me origjinë natyrale
 • Çertifikuar nga Shoqëria Vegane
 • I testuar oftalmologjikisht dhe i përshtatshëm për sy të ndjeshëm

Vaj Kokosi Organik i Tregtisë së Ndershme të Komunitetit
Vaji i kokosit ka hidratuar lëkurën dhe flokët përgjithmonë, dhe i yni vjen nga partnerët tanë në Samoa me diell.

Clear

Si përdoret

 1. Sigurohuni që zona juaj e syve të ndihet e freskët dhe e pastër.
 2. Lyeni qerpikët nga rrënja në majë duke përdorur furçën e hollë në formë peme.
 3. Ndërtoni me shtresa shtesë si dhe kur dëshironi.
 4. Për funksionimin e qerpikëve më të gjatë dhe më të shëndetshëm, përdorni serumin Long Game Brow & Lash gjatë natës.
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Natural Form Mascara

Aqua/Water/Eau, Glyceryl Stearate, Copernicia Cerifera Cera/Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax/Cire de Carnauba, Synthetic Beeswax, Ricinus Communis Seed Oil/Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Butylene Glycol, PVP, Stearic Acid, Palmitic Acid, Hydrogenated Coconut Oil, Phenoxyethanol, Cocos Nucifera Oil/Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Sodium Hydroxide, Caprylyl Glycol, Sodium Dehydroacetate, Tocopherol, Arachidic Acid, Gardenia Taitensis Flower, Myristic Acid, Oleic Acid, CI 77499/Iron Oxides.

My Review for Natural Form Mascara

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.