The Body Shop Albania

Lather & Slather Satsuma Gift Case

Set dhurate per kujdesin e lekures

Per lekure normale

Vegan

Lather & Slather Satsuma Gift Case

Set dhurate per kujdesin e lekures

Per lekure normale

Vegan

0/5
0 Mendime

Surprizoni veten ose një të dashur me produktet e freskëta që kemi kombinuar në setin Mandarin.

Produktet janë pasuruar me ekstrakt të mandarinës Satsuma dhe formula e kremit të trupit plotësohet me gjalpë shea të punuar me dorë, nën programin e Tregtisë së Drejtë të Komunitetit në Ganë, i cili ushqen thellësisht lëkurën dhe e lë atë të butë dhe të hidratuar. Nëpërmjet programeve të tregtisë së drejtë, ne mbështesim komunitetet lokale dhe më shumë se 600 gra në 11 fshatra janë të përfshira në prodhimin e gjalpit shea, i cili u siguron atyre pavarësi financiare. Gjalpi i trupit me krem ​​mandarin intensiv është i disponueshëm në paketim të riciklueshëm, i cili është bërë nga plastika 100% e ricikluar, duke përfshirë ato të prodhuara nën programin e Tregtisë së Drejtë të Komunitetit në Indi. Kjo ju lejon të tregoni kujdes dhe qëndrim ndaj planetit sa herë që kujdeseni për trupin tuaj.

Filloni ritualin me një xhel pastrues dushi ose sapun. Vazhdoni me vajin hidratues të trupit me Mandarin, tekstura e të cilit siguron hidratim intensiv 96-orësh. Kujdesuni edhe për lëkurën e duarve duke e aplikuar kremin gjatë gjithë ditës kur ju nevojitet.

E paketuar në një kuti të bërë me letër të ripërdorshme të certifikuar nga FSC, dhurata me kujdes të freskët është një zgjedhje e shkëlqyer për çdo rast.

  • Xhel dushi mandarine 250 ml
  • Gjalpe Trupi mandarine 50 ml
  • Krem për duar Mandarin 30 ml
  • Sapun mandarine 100 g
  • Sfungjer i vogël për banjë
Clear

Si përdoret

1. Vendosni sasinë e dëshiruar të xhelit të dushit në sfungjer ose merrni sapunin.
2. Masazhoni lëkurën tuaj duke e kthyer në një shkumë të pasur. Merrni një minutë për të shijuar aromën e freskët.
3. Lani dhe shijoni lëkurën e pastër dhe të rifreskuar.
4. Vazhdoni të aplikoni gjalpin e trupit dhe kremin e duarve.

0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Lather & Slather Satsuma Gift Case

Ju lutemi rishikoni çdo produkt individual të përfshirë në komplet për të mësuar më shumë rreth përbërësve.

My Review for Lather & Slather Satsuma Gift Case

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online.