The Body Shop Albania

Body Scrub Shea

Për lëkurë pa jetë

Aromë arore

Vegan

Body Scrub Shea

Për lëkurë pa jetë

Aromë arore

Vegan

0/5
0 Mendime

Merrni Scrub-in tonë me Shea, për të hequr qelizat e vdekura të lëkurës, duke e lënë lëkurën tuaj jashtëzakonisht të butë. Textura e tij me sheqer dhe aromën delikate të arrave, shton një nuancë luksi në rutinën tuaj eksfoluese.

  • Eksfoliues Trupi
  • Lëmon dhe rafinon lëkurën
  • E lë lëkurën të ndihet jashtëzakonisht e butë
  • Aromë delikate me arra
  • Gjalpë shea i Komunitetit të Tregtisë së Drejtë nga Tamale, Gana

Gjalp Shea e Komunitetit të Tregëtisë së Drejtë. Gjalpi Shea është më i pasuri dhe kremozi i gjalpërave natyrale që ndihmon produktet tona të përhapen në lëkurën tuaj duke ju dhënë dashuri dhe ushqim.

Clear

Si përdoret

1. Eksfolioni butësisht lëkurën e thatë përpara se ta pastroni dhe hidratoni me Scrub-in tonë Eksfoliues të Trupit tonë me Sheqer dhe Shea.
2. Së pari, bëni një dush ose banjë të ngrohtë në të nxehtë për të ndihmuar në hapjen e poreve, zbutjen e qelizave të vdekura të lëkurës dhe përgatitjen e lëkurës për eksfolijim.
3. Nëse depilimi është pjesë e rutinës të kujdesit për trupin, bëjeni këtë para se të përdorni scrub-in për të ndihmuar në parandalimin e acarimit
4. Masazhoni butësisht scrub-in në lëkurë të njomë ose të lagur me lëvizje rrethore. Shkoni poshtë nga fundi i qafës deri te këmbët.
5. Për të bërë eksfolijimin në mënyrë më efektive, përdoreni me furçën tone të trupit, rrjetën ose sfungjerin.
6. Shpëlajeni mirë duke përdorur duart, për ta lënë lëkurën të ndihet më e butë dhe e lëmuar.
7. Përdoreni 1-2 herë në javë.

0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Body Scrub Shea

Etilheksil Palmitat, Maris Sal, Klorid Natriumi,Vaj Luledielli/ Helianthus Annuus Hybrid, Sukrozë, Silicë [Nano], Vaj Soje/ Glycine Soja, Gjalp Shea/ Butyrospermum Parkii Butter, Parfum, Fenoksietanol, Vaj Ricini/ Ricinus Communis, Tokoferol, Linalool, Kumarin, Alpha-Isomethyl Ionone, Vaj Fare Luledielli/ Helianthus Annuus Seed Oil, Propilparaben, Ekstrakt Rozëmarine/ Rosmarinus Officinalis, Acid Citric, Datem, CI 77891.

My Review for Body Scrub Shea

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.