The Body Shop Albania

Seaweed Oil-Control Exfoliator

LËKURË TË YNDYRËSHME DHE KOMBINUAR

Seaweed Oil-Control Exfoliator

LËKURË TË YNDYRËSHME DHE KOMBINUAR

0/5
0 Mendime

Alga e detit është e përshtatshëm për llojin e kombinuar dhe yndyrshëm të lëkurës së fytyrës, duke pastruar thellësisht poret dhe duke lënë ndjesinë e një lëkure të butë dhe të freskët.

Skrubi është bërë me 96% përbërës natyralë, duke përfshirë ekstraktin e rërës së zezë të algave mbretërore nga Brittany, Franca, i cili balancon yndyrësia dhe thatësira e lëkurës. Formula gjithashtu është pasuruar me ekstrakt bambusi, i cili e eksfolion butë por efektivisht lëkurën e fytyrës dhe poret e ndotura në të.

Lëkura e fytyrës absorbon gjithë llojet e papastërtive nga mjedisi rrethues dhe ka nevojë për kujdes të veçantë pastrimi. Nëse është e kombinuar me yndyrësi të shprehur në zonën T, Skrubi me Alga deti është zgjidhja më e mirë për pastrimin maksimal të poret dhe matifikimin e lëkurës pa e thatur.

Skrubi është i disponueshëm në paketim të riciklueshëm, që ju lejon të tregoni kujdes dhe qëndrim ndaj planetit çdo herë që shijoni cilësitë e tij.

Për rezultate më të mira, kombinoni me produkte të tjera në serinë e Seaweed

  • Pastron poret dhe largon qelizat e vdekura të lëkurës
  • Ndihmon lëkurën të ndjehet e balancuar
  • Me aromë të freskët të detit
  • Pasuruar me ekstrakt rreze mbretërore të rërës së zezë të origjinës së rezistencës nga Brittany, Franca
  • Bërë me 96% përbërës natyralë Vegan Testuar dermatologjikisht
Clear

Si përdoret

  1. Merrni një sasi të vogël të scrub-it dhe aplikojeni në lëkurën e lagur të fytyrës me lëvizje të buta. Masazhoni më gjatë në zonën T të zakonshme të problemeve.
  2. Shpëlani mirë me ujë të ngrohtë.
  3. Vazhdoni me aplikimin e kremit të gjelbër deti, që kontrollon yndyrënat dhe hidraton lëkurën e fytyrës.
  4. Përdorni 2 deri në 3 herë në javë.
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Seaweed Oil-Control Exfoliator

Aqua/Water/Eau, Decyl Glucoside, Glycerin, Prunus Armeniaca Seed Powder/Prunus Armeniaca (Apricot) Seed Powder, Polysorbate 20, Carbomer, Bambusa Arundinacea Stem Extract, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Chondrus Crispus Powder, Parfum/Fragrance, Butylene Glycol, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Sodium Hydroxide, Linalool, Benzyl Salicylate, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Laminaria Saccharina Extract, Zinc Sulfate, Pyridoxine HCL, CI 42090/Blue 1, CI 19140/Yellow 5.

My Review for Seaweed Oil-Control Exfoliator

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.