The Body Shop Albania

Skin Defence – Mist Fytyre me Mbrojtje të Shumfishtë SPF 30 PA++

Mbrojtje ndaj Diellit

Vegan

Skin Defence – Mist Fytyre me Mbrojtje të Shumfishtë SPF 30 PA++

Mbrojtje ndaj Diellit

Vegan

0/5
0 Mendime

Ndjehuni të lirë me këtë mist shumë të lehtë dhe me shumë mbrojtje të fytyrës me SPF30 PA ++ dhe ndihmoni në mbrojtjen e lëkurës nga rrezet e dëmshme UVA dhe UVB dhe grimcat e ndotjes. Misti si re formon një shtresë mbrojtëse të padukshme pa e lënë lëkurën të ndihet ngjitëse dhe e yndyrshme. E pasuruar me ekstrakt algash të kuqe dhe vitaminë C, misti ndihmon në ndriçimin e pamjes së lëkurës tuaj për një pamje rrezatuese. Kaq i lehtë për t’u përdorur kur jeni në lëvizje, ndihmon për të mbrojtur lëkurën tuaj pa e prishur makeup-in tuaj për ndonjë aventurë.

  • Mist fytyre me shumë mbrojtje me SPF30 PA ++
  • Anti-ndotje dhe anti-lodhje
  • I lehtë për t’u përdorur
  • Testuar dermatologjikisht
  • I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës
  • Jo-komedogjene
  • Pasuruar me vaj marule nga Namibia
  • 100% vegane

Vitamina C. Ne përdorim vitaminën C (Acidin Askorbik, nëse po ndiheni luksozë) për të ndihmuar lëkurën të ndjehet e këndshme dhe me shkëlqim.

Ekstrakt Algash të Kuqe. Ne e përdorim këtë përbërës në produktet tona mbrojtëse për lëkurën për përmbajtjen e vitaminës C. Ndihmon produktet tona për ta bërë lëkurën tuaj të duket më me shkëlqim.

Vaj Marula. Pema e marulës është e shenjtë në Afrikë dhe nga farat e saj të shtypura prodhohet një vaj i veçantë që zbut natyralisht lëkurën.

Clear

Si përdoret

1. Përdorni Mistin e Fytyrës Multi-Mbrojtës SPF 30 PA++ në mëngjes në lëkurë të pastër dhe të thatë përpara se të vendosni make up.
2. Tundeni mirë para përdorimit.
3. Tërhiqni flokët mbrapa, mbyllni sytë dhe buzët.
4. Aplikojeni lirisht – spërkatni 7-8 sprucime në fytyrën tuaj nga 20 cm (8 inç) larg.
5. Mbani sytë mbyllur për rreth 5 sekonda pas aplikimit.
6. Fërkojeni dhe lëreni 15-20 minuta para se të bëni make-up.
7. Riaplikoni të paktën çdo 2 orë duke spërkatur mbi make-up, për të ndihmuar lëkurën tuaj të qëndrojë e mbrojtur gjatë gjithë ditës.

0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Skin Defence - Mist Fytyre me Mbrojtje të Shumfishtë SPF 30 PA++

Alkool Denat., Homosalate, Octocrylene, Etilheksil Metoksikinnamat, Butil Metoksidibenzoilmetan, Diisopropil Adipat, Etilxeksil Salicilat, Akrilate / Oksilakrilamid Kopolimer, Parfum / Aromë, Tetrahexyldecyl Ascorbate, Acetat Tokoferil, Vaj Marula/ Sclerocarya Birrea, Ujë, Vaj Luledielli/ Helianthus Annuus, Linalool, Ekstrakt Palmaria Palmata, BHT, Limonene, Citronellol, Geraniol.

My Review for Skin Defence - Mist Fytyre me Mbrojtje të Shumfishtë SPF 30 PA++

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.