The Body Shop Albania

Slather & Glow Face Mask Gift

Slather & Glow Face Mask Gift

0/5
0 Mendime

Njihni dikë që ka nevojë për një përkëdhelje të mbushur me çudira këtë Krishtlindje? Seti i dhuratave të maskave për fytyrën Slather & Glow është dhurata e tyre perfekte për këtë Krishtlindje.

Kjo dhuratë me mini maska ka gjithçka që ju nevojitet për ta perfeksionuar lëkurën tuaj në gjendje të mirë në vetëm 15 minuta. Zbutni maskën tonë me Himalayan Charcoal që ju jep nje ndjesi interesante lëkurën për të ndihmuar në pastrimin dhe detoksin e thelle dhe për t’i dhënë lëkurës një shkëlqim të shëndetshëm. Jepini lëkurës një thirrje zgjimi me maskën e kafesë Nikaraguane. Luftoni agresorët mjedisorë me maskën për pastrimin e ndotjes nga çaji japonez Matcha dhe rifitoni atë pamje të fresket dhe te relaksuar me maskën tonë freskuese British Rose Fresh Plumping Mask. Gjërat mund të ngatërrohen me këto maska, por ia vlen plotësisht. Ne kemi përfshirë edhe një shirit koke për t’ju dhënë atë ndjenjën luksoze të banjës në shtëpi. Thjesht mbyllni sytë, uluni dhe rifreskoni veten dhe lëkurën tuaj.

Maskat tuaja të fytyrës janë bërë me përbërës që ndihmojnë në mbështetjen e komuniteteve anembanë globit: vaj pemë çaji në Komunitet Fair Trade me burim të qëndrueshëm nga Kenia që ndihmon në mbështetjen e fermerëve në shkallë të vogël; Komuniteti Fair Trade aloe vera organike nga Meksika që ndihmon në mbështetjen e fermereve femra indigjene; dhe vaji i farës së susamit të Tregtisë së Drejtë të Komunitetit nga fermerët në Nikaragua të cilët mbrojnë mjedisin e tyre lokal duke përdorur metoda bujqësore të qëndrueshme dhe që kursejnë ujin. Ky set dhuratash është ëmbëlsira perfekte dhe mbushëse e çorape Secret Santa për dikë të veçantë.

  • Himalayan Charcoal Purifying Glow Mask 15ml
  • British Rose Fresh Plumping Mask 15ml
  • Nicaraguan Coffee Intense Awakening Mask 15ml
  • Japanese Matcha Tea Pollution Clearing Mask 15ml
  • Headband

 

Clear
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Slather & Glow Face Mask Gift

My Review for Slather & Glow Face Mask Gift

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.