The Body Shop Albania

Vitamin C Glow-Boosting Moisturiser

Vitamin C Glow-Boosting Moisturiser

0/5
0 Mendime

Jepini lëkurës së lodhur pak va-va-voom me hidratuesin tonë që rrit shkëlqimin me vitaminë C.

Formula që ju pëlqen është kthyer në një paketë të re, gati për t’i dhënë lëkurës tuaj një TLC serioze. Hidratuesi ynë e përmirëson menjëherë lëkurën, duke e ndihmuar atë të ndihet e hidratuar dhe e freskët, me një fund me shkëlqim! I bërë me 96% përbërës me origjinë natyrale, hidratuesi ynë me vitaminë C i mbushur me ekstrakt të manave camu camu. Manaferrat Camu Camu dihet se përmbajnë më shumë se dyfishin e përmbajtjes së vitaminës C që do të gjeni në portokall me lëng. Lëkura ndihet menjëherë më e lëmuar dhe më e butë, me një çehre dukshëm më pak të shurdhër dhe më rrezatuese.

Ka edhe një surprizë tjetër – kavanozi ynë i ri është 100% i riciklueshëm* dhe i bërë gjithashtu me xham të ricikluar. Çfarë nuk duhet dashuruar?

Dëshironi rutinën e plotë të rritjes së shkëlqimit? Filloni me pastruesin tonë me vitaminë C për të hequr butësisht qelizat e vdekura të lëkurës. Zbutet në serumin tonë të shkëlqimit me vitaminë C për të ndihmuar në trajtimin e pamjes së tonit dhe strukturës së pabarabartë të lëkurës. Përfundoni me hidratuesin tonë që rrit shkëlqimin për dozën tuaj ditore të hidratimit. Shkëlqimi maksimal i arritur.

* Aty ku lejojnë objektet lokale.

Hidratues ditor që rrit shkëlqimin
Për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme
Hidratim 24 orë
E lë lëkurën të ndjehet më e lëmuar dhe dukshëm më e butë
Bërë me përbërës 96% me origjinë natyrale, duke përfshirë ekstraktin e manave camu camu
Certifikuar nga Shoqëria Vegane
I testuar dermatologjikisht

Clear

Si përdoret

Si përdoret
Së pari, bëni një pastrim të fytyrës me pastruesin tonë ditor të vitaminës C. Kjo do të ndihmojë në larjen e papastërtive të përditshme dhe largimin e butë të qelizave të vdekura të lëkurës.
Ndiqni me disa pika të serumit tonë për zbulimin e shkëlqimit të vitaminës C.
Hidhni në majë të gishtave një sasi sa një bizele të hidratuesit tonë për rritjen e shkëlqimit dhe lëmoni atë në të gjithë fytyrën dhe qafën çdo mëngjes dhe mbrëmje.
Bëjeni punën tuaj për disa sekonda ndërsa thithet dhe mbusheni me SPF përpara se të dilni nga dera.

0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Vitamin C Glow-Boosting Moisturiser

VITAMIN C GLOW-BOOSTING MOISTURISER
Aqua/Water/Eau, Alcohol Denat., Glycerin, Propanediol, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Ethyl Macadamiate, Isostearyl Lactate, Phenoxyethanol, Isopropyl Alcohol, Parfum/Fragrance, Sesamum Indicum Seed Oil/Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Limonene, Sodium Hyaluronate, Tetrahexyldecyl Ascorbate, Disodium EDTA, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Linalool, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Myrciaria Dubia Fruit Extract, Sodium Hydroxide, Citral, Tocopherol, Malic Acid, CI 15510/Orange 4, CI 15985/Yellow 6.

 

My Review for Vitamin C Glow-Boosting Moisturiser

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.