The Body Shop Albania

Vitamin C – Hidratues për Rritjen e Shkëlqimit

Për lëkurë pa jetë

Vitamin C – Hidratues për Rritjen e Shkëlqimit

Për lëkurë pa jetë

0/5
0 Mendime

Hidratuesi ynë për Rritjen e Shkëlqimit me Vitaminë C i jep një dozë shkëlqimi ripërtëritës lëkurës.
Për lëkurën që ka nevojë për pak va-va-voom, ndihmon që fytyra juaj të ndihet më e freskët dhe më energjike. Kush nuk ka nevojë për këtë kohë pas kohe? Dhe nëse jeni ballafaquar me një lëkurë pa jetë ose të lodhur, atëherë ky krem luksoz me vitaminë C nuk do të largohet kurrë nga ana juaj.
Ashtu si gjitha linja jonë me Vitaminë C, kremi hidratues me vitaminë C është i pasur me manaferrat camu camu, një burim i pasur i vitaminës C nga Nëna Natyra. Me kombinimin në formulën tonë, mund ti thuash mirëupafshim lëkurës pa jetë. Dhe përfitimet e vitaminës C tonë për lëkurën nuk ndalen këtu. Ndihmon për të ndriçuar pamjen e lëkurës duke ruajtur lagështinë falë niveleve të saj të larta të hidratimit.
Ky krem i freskët, i lehtë për fytyrën me vitaminë C, bën punën e madhe për një shkëlqim me pamje më të shëndetshme. Është I pasuruar gjithashtu me aloe vera të Komunitetit të Tregtisë së Drejtë në një formulë xheli, duke ndihmuar në freskimin e fytyrës tuaj. Thjesht përhapeni dhe përthithni përfitimet e aloe verës dhe vitaminës C për lëkurën.

  • E përsosur për lëkurë të lodhur, të përgjumur dhe të mërzitur
  • I pasur me manaferrat camu camu
  • Pasuruar me aloe vera freskuese të Komunitetit të Tregtisë së Drejtë
  • Rritni hidratimin për lëkurën tuaj

Camu Camu. Ne shtypim manat camu camu për të nxjerrë ekstraktin e frutit, i njohur për përmbajtjen e 20 herë më shumë vitaminë C se portokallet.

Vitamina C. Ne përdorim vitaminën C (Acidin Askorbik, nëse po ndiheni luksozë) për të ndihmuar lëkurën të ndjehet e këndshme dhe me shkëlqim.

Clear

Si përdoret

1. Filloni me Vitamin C Facial Cleansing Polish. Shpëlajeni dhe thajeni fytyrën.
2. Një toner është një ide e shkëlqyeshme! Ne sugjerojmë Tonerin tonë Xhel me Trëndafilave Britanikë të butë.
3. Tani përhapni Hidratuesin tonë me Vitaminë C në të gjithë fytyrën dhe qafën tuaj me lëvizje të buta për lart.
4. Për lëkurë ekstra me shkëlqim, përfundoni me Vitamin C Skin Boost Instant Smoother.

0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Vitamin C - Hidratues për Rritjen e Shkëlqimit

Ujë(Tretës), Alkool Denat. (Tretës), Glicerinë (Humektant), Propanediol (Modifikues i Viskozitetit), Amonium Acryloyldimethyltaurate / VP Copolymer (Agjent i Rritjes së Viskozitetit), Ethyl Macadamiate (Agjent i Zbutjes së Lëkurës), Laktat Isostearyl (Emolient / Agjent i Zbutjes së Lëkurës) / Aromë (Përbërës Aromatizues), Vaj Farë Susami/ Sesamum Indicum (Sesam) (Agjent i Zbutjes së Lëkurës), Hidroksid Natriumi (Rregullues i Ph), Limonene (Përbërës Aromatizues), Sodium Hialuronate (Humektant), Tetrahexyldecyl Ascorbate(Antioksidant), Disodium EDTA (Agjent Reduktuaes), Benzil Salicilat (Përbërës Aromatizues), Hexyl Cinnamal (Përbërës Aromatizues), Linalool (Përbërës Aromatizues), Lëng Aloe Vera/ Aloe Barbadensis (Agjent i Zbutjes së Lëkurës), Ekstrakt Manafere Camu Camu/ Myrciaria Dubia (Agjent i Zbutjes së Lëkurës), Citral (Përbërës Aromatizues), Tokoferol (Antioksidant), Acid Malik (Rregullues i Ph), CI 15510 / Portokalli 4 (Ngjyrues), CI 15985 / E Verdhë 6 (Ngjyrues).

My Review for Vitamin C - Hidratues për Rritjen e Shkëlqimit

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.