The Body Shop Albania

Vitamin C – Maskë për Shkëlqim

Vegan

Për lëkurë të thatë

Maskë e biodegradueshme

Vitamin C – Maskë për Shkëlqim

Vegan

Për lëkurë të thatë

Maskë e biodegradueshme

0/5
0 Mendime

Zbuloni lëkurën e hidratuar dhe me shkëlqim në vetëm 15 minuta me maskën tonë vegane Vitamin C Glow Sheet Mask. E pasuruar me camu camu të pasur me vitaminë C dhe aloe vera organike të Komunitetit të Tregëtisë së Drejtë, kjo maskë zbulon shkëlqimin tuaj natyral dhe lë lëkurën të ndjehet menjëherë e zgjuar, e hidratuar dhe e shëndetshme.

  • Sheet mask hidratuese njëpërdorimshe
  • E përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës
  • Lëkura ndihet e hidratuar, e zgjuar dhe më e shëndetshme
  • E lehtë për t’u përdorur për rezultate të menjëhershme
  • Pasuruar me camu camu të pasur me vitaminë C nga Peruja dhe aloe vera organike e Komunitetit të Tregëtisë së Drejtë nga Meksika
  • Vegane
  • Maskë e biodegradueshme

Aloe Vera Organike e Komunitetit të Tregëtisë së Drejtë. Shumë delikate dhe qetësuese në lëkurë, aloe vera është perfekte për llojet e ndjeshme të lëkurës. Jona vjen nga Mexico.

Vitamina C. Ne përdorim vitaminën C (Acidin Askorbik, nëse po ndiheni luksozë) për të ndihmuar lëkurën të ndjehet e këndshme dhe me shkëlqim.

Camu Camu. Ne shtypim manat camu camu për të nxjerrë ekstraktin e frutit, i njohur për përmbajtjen e 20 herë më shumë vitaminë C se portokallet.

Clear

Si përdoret

1. Nxirrni maskën, shpaloseni dhe vendoseni në fytyrë.
2. Përhapeni mire në lëkurë dhe relaksohuni.
3. Pas 15 minutash, hiqeni dhe masazhoni serumin e mbetur në lëkurën tuaj.
Përdoreni 1-2 herë në javë. Për të kompletuar rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës me Vitaminë C, kombinojeni me Hidratuesin tonë Vitamin C Glow Boosting Moisturiser.

0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Vitamin C - Maskë për Shkëlqim

Ujë, Alkool Denat., Glicerinë, Propanediol, Citrat Natriumi, Alkool Benzil, PPG-26-Buteth-26, Acid Citrik, Vaj Recini i Hidrogjenuar PEG-40, Acid Salicilik, Glukonat Natriumi, Acid Ascorbik 3-O-etil, Acetat Tokoferil, Xanthan Gum, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Hidroksid Natriumi, Sodium Hyaluronate, Parfum / Aromë, Pluhur i Lëngut të Gjetheve Aloe Vera/ Aloe Barbadensis, Ekstrakt i frutave Myrciaria Dubia, Linalool, Limonene, Benzil Benzoat.

My Review for Vitamin C - Maskë për Shkëlqim

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.