The Body Shop Albania

Vitamin E – Krem Xhel Hidratues

Për lëkurë të dehidratuar

Vitamin E – Krem Xhel Hidratues

Për lëkurë të dehidratuar

0/5
0 Mendime

Një element kryesor i kujdesit për lëkurën, Kremi ynë i Hidratues me Vitaminë E ndihmon në rikthimin e lagështisë në fytyrën tuaj dhe mban brenda H20-në aq shumë të nevojshëm. Rezultati? Një fytyrë me aromë të ëmbël dhe elastike.
Pa dyshim që keni dëgjuar për përfitimet e vitaminës E për lëkurën. Por pse është kaq e veçantë, po pyesni? Me pak fjalë, është një lëndë ushqyese që lëkura e do shumë. Formula jonë ikonike e vitit 1970, e përmirësuar për kohët moderne, sheh vitaminën E të përzier me vajin e farës së mjedrës të përftuar natyrshëm.
Pjesa e fundit e puzzle-it është acidi hialuronik. Për informacionin tuaj: kjo mund të tingëllojë si diçka laboratori, por gjithçka është mirë, dhe në të vërtetë ndodhet organikisht në trupin tonë. Na duhet diçka shtesë ndërsa plakemi, për të mos përmendur për të ndihmuar në largimin e efektit tharës të motit.
Kremi ynë për fytyrën, lehtësisht i përthithshëm, me vitaminë E, bën pikërisht këtë, duke ndihmuar në mbrojtjen e lëkurës. Por më shumë se kaq. Ndihmon për të rikthyer hidratimin jetësor. Për të shuar etjen e lëkurës së thatë.
Prandaj, nuk është çudi që paketimi ynë i vogël i parajsës i ka rezistuar kohës për breza. Por ju paralajmërojmë – si një produkt për lëkurën i shumë gjeneratave, mamaja juaj thjesht mund tua marrë.
Krem hidratues që jep 48 orë hidratim, i pasuruar me acid hialuronik dhe vaj të farës së mjedrës
Ideal për të gjitha llojet e lëkurës, madje edhe për lëkurën e thatë

  • Testuar dermatologjikisht
  • Ndjesi përthithjeje të shpejtë, jo e yndyrshme
  • Një produkt i përditshëm në rutinën tuaj të personalizuar të kujdesit për lëkurën

Aloe Vera Organike e Komunitetit të Tregëtisë së Drejtë. Shumë delikate dhe qetësuese në lëkurë, aloe vera është perfekte për llojet e ndjeshme të lëkurës. Jona vjen nga Mexico.

Vitamina E. Vitamina E (a.k.a tokoferol) është një vitaminë mbrojtëse që është e njohur në rrethet e kujdesit të lëkurës për hidratimin dhe mbrojtjen e lëkurës.

Clear

Si përdoret

1. Përhapemi në lëkurë me majat e gishtave (bëni kujdes të shmangni zonën rreth syve tuaj).
2. Hidratohuni çdo ditë. E thjeshtë.
3. Përdoreni me gamën tonë të plotë të kujdesit për lëkurën me Vitaminën E për nivele serioze të hidratimit ditor.

0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Vitamin E - Krem Xhel Hidratues

Ujë, Isopropyl Palmitate, Glicerinë, Butilen Glikol, Alkool Cetil, Gliceril Stearat, PEG-100 Stearat, Estere Cetyl, Myristyl Myristate, Fenoksietanol, Caprylyl Glycol, Acetat Tokoferil, Karbomer, Vaj Fare Mjedre/ Rubus Idaeus, Parfum/ Aromë, Sodium Stearoyl Glutamate, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Hidroksid Natriumi, Sodium Hyaluronate, Benzil Benzoat, Alkool Benzil, Geraniol, Linalool, Limonene, Hidroksikitronellal, Alfa- isomethyl Ionone, CI 14700/Red 4, CI 19140/Yellow 5.

My Review for Vitamin E - Krem Xhel Hidratues

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.