The Body Shop Albania

Vitamin E Moisture Gel Cream

PËR LËKURË TË KOMBINUAR

48 ORË HIDRATIM

VEGANE

Vitamin E Moisture Gel Cream

PËR LËKURË TË KOMBINUAR

48 ORË HIDRATIM

VEGANE

0/5
0 Mendime

Një hero për lëkurën e kombinuar, kremi ynë me xhel hidratues me vitaminë E do t’ju bëjë që ditën të ndiheni të qetë dhe të ngopur me hidratim.

Kjo formulë ultra e lehtë dhe jo e yndyrshme është një hero për lëkurën e kombinuar. Ajo ri-hidraton dhe rikthen hidratimin vital, duke ju lënë lëkurë të lumtur dhe me pamje të shëndetshme për 48 orë.

E pasuruar me 96% përbërës me origjinë natyrale, Përfshirë dy përbërës heronj të njohur për vetitë e tyre hidratuese: acidi hialuronik me origjinë natyrale dhe vitamina E. Acidi hialuronik mund të tingëllojë pak teknik, por është thjesht një molekulë natyrale që tërheq hidratim deri në 1000 herë peshën e vet, duke e mbajtur lëkurën të hidratuar.

Por ky krem bën më shumë sesa vetëm kujdesin për lëkurën tuaj. Ai përmban vaj të farës së mjedrës, i njohur si një burim i vitaminës E, të cilën e bëjmë duke përdorur mjedrat e mbetura nga industria e lëngjeve, që do të thotë që shkaktojmë më pak mbetje në botë.

As ne nuk jemi ndalur me kaq. Ne kemi përditësuar paketimin tonë në mënyrë që kremi juaj i preferuar i fytyrës të vijë tani në një kavanoz qelqi të riciklueshëm të bërë nga 40% xhami i ricikluar që është i mbuluar me një kapak alumini – i përsosur për ripërdorim ose riciklim*, përsëri dhe përsëri.

Hidraton intensivisht lëkurën për 48 orë
E përkryer për lëkurë normale/kombinuar
I pasuruar me vitaminë E, acid hialuronik me origjinë natyrale dhe vaj të farave të mjedrës
I pasuruar me 96% përbërës me origjinë natyrale
Vegane
I testuar dermatologjikisht

Vitamina E (tokoferol) është një vitaminë mbrojtëse që është e njohur për mbrojtjen dhe hidratimin e lëkurës.

Clear
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Vitamin E Moisture Gel Cream

VITAMIN E MOISTURE GEL CREAM
Aqua, Butylene Glycol, Alcohol Denat., Glycerin, Carbomer, Polyglyceryl-4 Caprate, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Tocopheryl Acetate, Sodium Hydroxide, Sodium Hyaluronate, Parfum, Salicylic Acid, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Benzyl Benzoate, Rubus Idaeus Juice, Benzyl Alcohol, Geraniol, Linalool, Limonene, Hydroxycitronellal, Sodium Benzoate, Alpha-Isomethyl Ionone, Potassium Sorbate, CI 14700

My Review for Vitamin E Moisture Gel Cream

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.