Posta FALAS për porositë mbi 2,990L | Dërgesa në të gjithë Shqipërinë.
 • Image Description
 • Image Description
 • Image Description
Tea Tree Face Base
VETËM MBUSHJA - KUTIA NUK PËRFSHIHET • PËRFUNDIM MAT • QËNDRON 12 ORË
0/5
0 Vlerësime
Çfarë bën për ty?
Struktura e pluhurit të kësaj fondatine ju lejon të kaloni lehtësisht nga një pamjeje mat të lehtë dhe dramës me mbulim të lartë, pa asnjë lloj lakmie.

Tani e disponueshme në 40 nuanca të gjithanshme dhe të rimbushshme, Tea Tree Face Base kontrollon vajin dhe shkëlqimin për një pamje të freskët dhe të matifikuar, me 12 orë mbulim afatgjatë – kështu që nuk ka nevojë të mbushni.

E sapo pasuruar me vajin e pemës së çajit në Komunitet Fair Trade nga Kenia i njohur për vetitë e tij pastruese natyrale, baza jonë pluhur ndihmon lëkurën të duket më e pastër dhe nuk është komedogjene. Rezistent ndaj djersës dhe lagështisë, fsheh njollat dhe ndihmon edhe pamjen e ngjyrës së lëkurës.

Jo vetëm që lufton papërsosmëritë, por kjo bazë e lehtë dhe që nuk thahet nuk vendoset në vija të holla, rrudha apo pore, kështu që lëkura juaj mbetet e lëmuar dhe mbulimi mbetet edhe gjatë gjithë ditës.

Për një pamje natyrale, aplikojeni me sfungjerin e përfshirë ndërsa është i thatë dhe më pas lëreni vetëbesimin tuaj natyral të shkëlqejë. Për mbulim të plotë, ndërtoni siç kërkohet për të shijuar një përfundim më të matifikuar dhe të përsosur.

Në The Body Shop, ne gjithmonë përpiqemi të jemi sa më gjithëpërfshirës që mundemi. Pra, ne gjurmuam dhe testuam bazën tonë të fytyrës Tea Tree në një panel të larmishëm prej gjashtë tonesh të shkallës Fitzpatrick për 405 persona nga gjini, grupmosha të ndryshme dhe me tone të ndryshme lëkure dhe lloje të ndryshme lëkure, për t'u siguruar që produkti të funksionojë mirë për të gjithë.

Pas një përdorimi:

 • 79% e njerëzve ranë dakord që Baza e fytyrës së Pemës së Çajit të ketë një mbulim mesatar deri të plotë

 • 75% mendonin se përdorimi i bazës së fytyrës së pemës së çajit fshihte papërsosmëritë e tyre

 • 79% ranë dakord që baza e fytyrës së pemës së çajit përmirësoi pamjen e përgjithshme të lëkurës së tyre


Edhe paketimi ynë ka pasur pak ndryshim. Në The Body Shop, ne gjithmonë përpiqemi të jemi biznesi më i qëndrueshëm që mund të jemi. Pra, baza jonë e fytyrës Tea Tree tani ndodhet në një kuti alumini Compact for Life me kapele të rimbushshme në tiganët e aluminit plotësisht të riciklueshëm.*

Keni nevojë për një mbushje? Herën e parë që blini këtë fondatinë, merrni për vete një Compact for Life dhe mund të porosisni rimbushje që vijnë me një sfungjer të ri aplikues sipas nevojës në të ardhmen.

* Aty ku lejojnë objektet lokale.

 • E disponueshme në 40 nuanca

 • Mbulim i plotë mesatar, me një mat me pamje natyrale

 • Ndihmon në kontrollin e vajit dhe shkëlqimin

 • Fsheh njollat

 • Zgjat gjithë ditën, rezistent ndaj djersës dhe lagështisë

 • Pasuruar me vaj pemë çaji të Tregtisë së Drejtë të Komunitetit nga Kenia

 • Jo komedogjene

 • Bërë me 90% përbërës me origjinë natyrale dhe vegan

 • Paketim* i rimbushshëm dhe i riciklueshëm.

Përbërësit
Shih listën e plotë të përbërësve
1,032L
1,290L
1,032L
1,290L
1032 pikë
-
+
Shto në shportë
Si përdoret

 1. Përdorni një furçë të dendur për zbutjen e grimit, ose aplikuesin e dhënë dhe aplikojeni në fytyrë me lëvizje rrethore për mbulim mesatar që mund të ndërtohet, deri në mbulim të plotë.

 2. Përdorni një furçë të butë dhe të hollë për fytyrën kur e aplikoni mbi fondatinë, për një përfundim më të përhapur, për të vendosur bazën dhe për të zvogëluar shkëlqimin.

 3. Përdoreni për të vendosur bazën tuaj të lëngshme dhe për të zvogëluar shkëlqimin duke përdorur një furçë butë të dhe të hollë për fytyrën dhe duke e lyer lehtë në fytyrë.

 4. Përdorni aplikuesin për të kontaktuar në lëvizje dhe kudo që të jeni.

0 Vlerësime
0 / 5
Nuk është vlerësuar akoma.
Të rekomanduara
20%
MBULUES I LEHTË NATYRAL
1,512L
1,890L
Shto në shportë
20%
VEGAN
1,912L
2,390L
Shto në shportë
nan%
Vegan
0L - 2,290L
0L - 2,290L
Shto në shportë
60%
700L
1,750L
Shto në shportë
60%
700L - 1,750L
1,750L
Shto në shportë
20%
1,160L
1,450L
Shto në shportë
60%
Për 24 orë hidratim
870L
2,190L
Shto në shportë
20%
Përfundim mat
1,352L
1,690L
Shto në shportë
Ju duhet ndihmë?
Live chat
E hënë – E dielë
9 AM – 9 PM
Rreth nesh
Rreth nesh
Karriera
Faleminderit. Jeni abonuar me sukses!
© 2023 The Body Shop International Limited
® A Registered Trademark of The Body Shop International Limited
™ A Trademark of The Body Shop International Limited All Rights Reserved.
The Body Shop Franchise Owned and Operated Under License by Axiom Albania Shpk
Produkti u shtua në shportë
Ka ndodhur një gabim. Ju lutem provoni prap!
Produkti u shtua në Listën e Dëshirave