Search
Posta FALAS për porositë mbi 2,990L

Kuti me Produkte Format i Vogël

SET PËR KUJDESIN E FYTYRËS DHE TRUPIT

Kuti me Produkte Format i Vogël

S'ka ende vlerësim

2,390L

Surprizoni veten ose një të dashur me setin në të cilin kemi kombinuar produktet e preferuara nga sfera e kujdesit të lëkurës së fytyrës dhe trupit.

Filloni ritualin me kremin pastrues të dushit Shea, i cili do ta lërë lëkurën tuaj të pastër dhe të ushqyer. Vazhdoni me aplikimin e gjalpit hidratues me qumësht të bajames, tekstura e të cilit siguron hidratim intensiv 96-orësh. Kujdesuni edhe për lëkurën e duarve duke e aplikuar kremin Hemp gjatë gjithë ditës kur keni nevojë për të.

Gjalpi pastrues i fytyrës nga kamomili është i pasuruar me gjalpë Shea, i punuar me dorë nën Programin e Tregtisë së Drejtë të Komunitetit në Ganë. Ky gjalp kujdeset për lëkurën dhe parandalon poret e bllokuara, duke e lënë atë të freskët dhe të ushqyer. Tekstura e tij e lëmuar si mëndafsh pastron me lehtësi dhe shkrin edhe grimin më kokëfortë ose të papërshkueshëm nga uji, duke hequr çdo gjurmë papastërtie. Është i përshtatshëm për përdorim edhe nga personat që mbajnë lente kontakti.

Përfshini në rutinën tuaj të përditshme serumin e fytyrës Edelweiss, i cili do ta bëjë lëkurën e fytyrës më të bukur, të butë dhe të lemuar. Duke përdorur fuqinë e bimëve, ne kemi pasuruar formulën e saj me një përqendrim të dyfishtë të edelweiss nga Zvicra, të përmirësuar natyrshëm me acid leontopodik, i njohur si një antioksidant aktiv dhe i fuqishëm që ndihmon në rritjen e rezistencës së lëkurës ndaj stresorëve mjedisorë. Edelweiss është një bimë aq e qëndrueshme sa ekstrakti i saj ka 43% më shumë fuqi antioksiduese se retinoli.* Ne i kemi shtuar formulës qeliza staminale edelweiss nga Italia, të njohura për vetitë e tyre mbrojtëse dhe zbutëse të lëkurës. Janë ato që stimulojnë rritjen dhe rinovimin e indeve, kështu lëkura ruan pamjen e saj të shëndetshme dhe rinore me kalimin e kohës. Ne kemi shtuar gjithashtu acidin hialuronik për të ruajtur nivelet e hidratimit, si dhe kafeinë, e njohur për vetitë e saj antioksiduese. Jemi të sigurt se me teksturën e tij të lehtë dhe të freskët, kremi Edelweiss do t’ju magjepsë dhe do të bëhet një hap i preferuar në kujdesin e lëkurës suaj të fytyrës. Kujdesuni për lëkurën e yndyrshme ose të kombinuar me maskën e fytyrës pastrues me qymyr Himalayan, e cila pastron, hap poret, e matizon atë pa e tharë dhe ka një efekt të përgjithshëm në pamjen e saj të mirë.

E paketuar në një kuti të bërë nga letra e certifikuar nga FSC, dhurata për kujdesin e lëkurës është një zgjedhje e shkëlqyer për çdo rast.

Xhel dushi Shea 60 ml.
Gjalp Trupi me Qumësht Bajame 8 ml.
Serum fytyre Edelweiss 7 ml.
Vaj kamomil për pastrimin e fytyrës 20 ml.
Krem duarsh Kërpi 30 ml.
Maskë për pastrimin e fytyrës me Himalayan Charcoal 15 ml.

Ju lutemi shikoni çdo produkt individual të përfshirë në komplet për përbërës të detajuar.

Ju mund të paguani me para në dorë gjatë dorëzimit të porosisë ose të paguani online me kartë krediti ose debiti nga të gjitha Bankat.

Dërgesat kryhen në të gjithë territorin e Shqipërisë për 24-48 ore.

Në rast vonesash ju do të njoftoheni nga stafi i shitjeve online. 

Produkte që mund t'ju interesojnë

0,0 / 5

S'ka ende vlerësim