Search
Posta FALAS për porositë mbi 2,990L

Edelweiss – Set Kujdesi për Fytyrën i Vogël

PËR LËKURË MË TË BUTË DHE MË TË SHËNDETSHME

Edelweiss – Set Kujdesi për Fytyrën i Vogël

S'ka ende vlerësim

2,950L
2,360L

Ulje 20%

Përkëdhelni veten ose kënaqeni një të dashur me kompletin e provës Edelweiss që kombinon tre produkte shumë efektive për kujdesin e lëkurës së fytyrës.

Me 95% përbërës me origjinë natyrale, xheli i butë pastrues largon papastërtitë e përditshme dhe e bën lëkurën më të lëmuar, më të freskët dhe rrezatuese. Produkti është i pasuruar me ekstrakt edelweiss, i njohur për vetitë e tij të forta antioksiduese. Xheli i lehtë kthehet në një shkumë delikate të përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës.

Kremi Edelweiss ka një teksturë luksoze që e bën lëkurën e fytyrës më të bukur, të butë dhe të dendur. Prodhohet me 96% përbërës me origjinë natyrale. Duke përdorur fuqinë e bimëve, ne pasuruam formulën e tij me një përqendrim të dyfishtë të edelweiss nga Zvicra, i fortifikuar natyrshëm me acid leontopodik, i njohur si një antioksidant aktiv dhe i fortë që ndihmon në rritjen e rezistencës së lëkurës ndaj stresorëve mjedisorë. Edelweiss është një bimë aq e qëndrueshme sa ekstrakti i saj ka 43% fuqi antioksiduese më të madhe se retinoli.* Ne e plotësuam formulën me qeliza staminale edelweiss nga Italia, të njohura për vetitë e tyre mbrojtëse dhe zbutëse të lëkurës. Janë ata që stimulojnë rritjen dhe rinovimin e indeve, duke ruajtur kështu pamjen e saj të shëndetshme dhe rinore me kalimin e kohës. Ne gjithashtu shtuam acidin hialuronik për të mbështetur nivelet e hidratimit, si dhe kafeinë, e njohur për vetitë e saj antioksiduese. Jemi të sigurt se me teksturën e tij të lehtë dhe të freskët, kremi Edelweiss do t’ju magjepsë dhe do të bëhet një hap i preferuar në kujdesin për lëkurën tuaj.

Kompleti përfshin gjithashtu serumin e gamës Edelweiss, i cili me formulën e tij jo ngjitëse dhe që absorbohet shpejt formon një shtresë të padukshme në lëkurë për ta mbrojtur atë nga ndotja e mjedisit brenda dhe jashtë, gjë që shpesh çon në dehidrim, pamje të lodhur dhe plakje të parakohshme të lëkurës. lekura.

Dhurata është e paketuar në një kuti të bërë me letër të certifikuar FSC nga partneri ynë i Tregtisë së Drejtë në Komunitet, Get Paper Industry në Nepal dhe është i përshtatshëm për ripërdorim

*Retinol, i shprehur si acetat retinol.

  • Xhel pastrues për fytyrën Edelweiss 30 ml.
  • Krem dite per fytyre Edelweiss 30 ml.
  • Serum fytyre Edelweiss 7 ml.

Ju mund të paguani me para në dorë gjatë dorëzimit të porosisë ose të paguani online me kartë krediti ose debiti nga të gjitha Bankat.

Dërgesat kryhen në të gjithë territorin e Shqipërisë për 24-48 ore.

Në rast vonesash ju do të njoftoheni nga stafi i shitjeve online. 

Produkte që mund t'ju interesojnë

0,0 / 5

S'ka ende vlerësim