Search
Posta FALAS për porositë mbi 2,990L

Gjalpë Trupi Shea

Gjalpë Trupi Shea

shume hidratues per lekure te thate <3

Rori G.

Kliko për të lexuar vlerësime nga klientët.

950L2,250L

Gjalpi ynë i trupit shumë hidratues me gjalp Shea ushqen intensivisht dhe ndihmon në mbrojtjen e lëkurës shumë të thatë me hidratim që zgjat 72 orë. Është shumë kremoz. Ka aromë arrore. Dhe përthithet në lëkurë për disa minuta, duke bërë që të ndihet më e butë dhe e lëmuar, pa dhënë ndjesi ngjitëse.
Ky krem hidratues për trupin është bërë me gjalp shea sipas Komunitetit të Tregëtisë së Drejtë nga Gana, i punuar me dorë nga gratë që kanë përdorur gjalpin shea për të ushqyer intensivisht lëkurën e thatë për breza. Ato janë ekspertet e vërteta që vendosin ‘she’ në shea-n tonë.
Vendosni një sasi të mjaftueshme çdo ditë (ose sa herë që lëkura juaj ndihet e thatë) dhe masazhojeni mirë (sidomos zonat më të thata të lëkurës tuaj – atyre iu duhet vëmendja më e madhe). Gjalpi i Trupit i pasur dhe kremoz shkrihet në lëkurën tuaj dhe e lë atë të ndjehet shumë më e butë, më e qetë dhe me aromë të mahnitshme. Të gjitha deri në 72 orë.

  • Bleni një paketim të madh 200ml për hidratim që zgjat
  • Një Gjalp Trupi freskues për lëkurë normale në të thatë
  • Formuluar për lëkurë shumë të thatë
  • Intensivisht ushqen dhe ndihmon në mbrojtjen e lëkurës
  • Siguron hidratim 72 orë
  • Ndihet vërtet si gjalp
  • Jo i yndyrshëm ose ngjitës

Ujë, Gjalp Shea/ Butyrospermum Parkii, Gjalp Kakao-je/Theobroma Cacao, Glicerinë, Alkool Cetearyl, Vaj Babasu/ Orbignya Oleifera, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Fenoksietanol, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, Tetasodium Glutamate Diacetate, Acid Citric, Linalool, Kumarin, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene, Parfum / Aromë, Karamel, CI 19140 / E Verdha 5

Pasi të jeni larë në banjë ose dush dhe të jeni tharë me peshqir, hidhni një sasi të mjaftueshme kremi hidratues trupi në lëkurën tuaj.
Mos u stepni për të aplikuar pak më shumë në zonat më të thata si thembra, brrylat, gjunjët dhe duart.
Jepini disa minuta kohë që të përthithet përpara se të visheni. Përdoreni si pjesë të rutinës së përditshme të kujdesit për trupin. Provojeni me rutinën tonë të kujdesit për flokët dhe trupin me Shea.

Ju mund të paguani me para në dorë gjatë dorëzimit të porosisë ose të paguani online me kartë krediti ose debiti nga të gjitha Bankat.

Dërgesat kryhen në të gjithë territorin e Shqipërisë për 24-48 ore.

Në rast vonesash ju do të njoftoheni nga stafi i shitjeve online. 

Produkte që mund t'ju interesojnë

5,0 / 5

Nuk e nderroj kurr

shume hidratues per lekure te thate <3

Rori G.

Gjalpi ideal

Kam pas perdorur locionin por gjalpi i pershtatet me mire lekures time. Love it

Ela A.

E adhuroj

Gjalpi klasik me Shea, fantastik ❤️

Klea