Search
Posta FALAS për porositë mbi 2,990L

Scrub Trupi me Kokos

Për lëkurë shumë të thatë

Scrub Trupi me Kokos

S'ka ende vlerësim

Vegan

800L2,150L

Kremi Scrub Eksfoliues i Trupit me Kokos ndjehet tamam si një udhëtim në një parajsë tropikale. Është freskues, relaksues dhe ka erë të mrekullueshme me arrë kokosi. Thjesht eksfoliohuni me këtë scrub kokosi dhe do të keni lëkurë pushimesh që ndihet më e butë dhe e lëmuar, pa dalë kurrë nga shtëpia.
Me kalimin e kohës, qelizat e vdekura të lëkurës mund të grumbullohen duke e lënë lëkurën të duket pa jetë. Dhe ndërsa lëkura jonë natyrshëm i largon këto qeliza të vdekura të lëkurës, Scrub-i ynë i Trupit me Kokos mund të ndihmojë në përshpejtimin e gjërave, kështu që ju mund të keni një lëkurë më të butë më shpejt. Butësisht largon lëkurën e vjetër dhe të lodhur me strukturën e tij të grimcuar, duke lënë lëkurën të freskët dhe të lumtur.
Është i pasuruar gjithashtu me vaj kokosi të virgjër, të prodhuar me presion të ftohtë, të Komunitetin të Tregtisë së Drejtë, i puthur nga dielli në brigjet e Samoas – ne jemi shumë krenarë për këtë scrub kokosi. Është një trajtim i përsosur tropikal për të ndihmuar në zbutjen dhe rafinimin e lëkurës dhe aq freskues mund ta nuhatni atë. Përshëndetje rreze dielli!

Pra, jeni gati të shkoni në plazhin metaforik dhe të filloni eksfolijimin? Gjëra të shkëlqyera! Gjërat e para së pari, shikoni udhëzuesin tonë të dobishëm se si të përdorni eksfoliuesit e trupit për të marrë më të mirën nga ky eksfolijim i mrekullueshëm i vajit të kokosit.

  • Një eksfoliues trupi ëndërrimtar, i butë
  • Ndihmon lëkurën të ndihet më e butë dhe më e rafinuar
  • Aromë e ëmbël, e lehtë, kokosi
  • Pasuruar me vaj kokosi të virgjër, të prodhuar me presion të ftohtë, të Komunitetin të Tregtisë së Drejtë

Aqua (Tretës / Solvent), Glicerinë (Humektant), Butilen Glikol (Humektant), Vaj Soje/ Glicine Soja (Emolient/ Zbutës Lëkure), Silicë (Agjent Thithës), Alkool Cetearyl (Emulsifikues), Vaj Kokosi/ Cocos Nucifera (Emolient/ Zbutës Flokësh), Vaj Bajameje e Ëmbël/ Prunus Amygdalus Dulcis (Emolient), Parfum (Aromë), Caprylyl Glycol (Agjent Zbutës i Lëkurës), Vaj Farash Babasu/ Orbignya Oleifera (Emolient), Sorbitan Stearate (Emulsifikues), Gliceril Stearate (Emulsifikues), PEG-100 Stearate (Surfaktant) Pluhur i Lëvozhgës së Kokosit/ Cocos Nucifera (Eksfoliues), Vaj Farash Marula/ Sclerocarya Birrea (Agjent Zbutës i Lëkurës), Karbomer (Stabilizues / Modifikues i Viskozitetit), Benzil Benzoat (Tretës), Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer (Stabilizues / Modifikues i Viskozitetit), Hidroksid Natriumi (Reegullues i pH), Kumarin (Përbërës Aromatizues), Disodium EDTA (Agjent Reduktues), Tokoferol (Antioksidant), Butylphenyl Methylpropional (Përbërës Aromatizues), Denatonium Benzoate (Denatyrues).

1. Së pari lart, zhyteni lëkurën tuaj në një dush ose banjë të ngrohtë për të ndihmuar në hapjen e poreve dhe zbutjen e qelizave të vdekura të lëkurës.
2. Sapo lëkura të jetë e parapërgatitur dhe e gatshme, merrni një sasi të scrub-it dhe masazhojeni atë në lëkurën tuaj me lëvizje rrethore, duke e përhapur në të gjithë trupin.
3. Për një eksfolijim vërtet të mirë, çojini gjërat në një nivel tjetër me Furçën tone të Trupit, Rrjetën ose Sfungjerin.
4. Eksfolijimi mbaroi, është koha për t’i shpëlarë të gjitha.
5. Tani është koha perfekte për të bërë depilim, nëse ky është stili juaj.
Përdorni 1-2 herë në javë për lëkurë që ndihet më e butë, më e pastër dhe e freskët.

Ju mund të paguani me para në dorë gjatë dorëzimit të porosisë ose të paguani online me kartë krediti ose debiti nga të gjitha Bankat.

Dërgesat kryhen në të gjithë territorin e Shqipërisë për 24-48 ore.

Në rast vonesash ju do të njoftoheni nga stafi i shitjeve online. 

Produkte që mund t'ju interesojnë

0,0 / 5

S'ka ende vlerësim