Search
Posta FALAS për porositë mbi 2,990L

Set i Madh për Dhuratë me Avokado

Set i Madh për Dhuratë me Avokado

S'ka ende vlerësim

Kliko për të lexuar vlerësime nga klientët.

4,890L

Njihni dikë që meriton një trajtim serioz? Kutia jonë e madhe e dhuratave Lather & Slather Milk Bajame e bën dhuratën perfekte për ata që duan të kënaqin lëkurën e thatë me TLC kremoze dhe hidratuese. Ai do të pastrojë, hidraton dhe do të dojë trupin e tyre unik nga koka te këmbët.

Por ky set dhuratash nuk e do vetëm trupin e tyre. Ai mbështet partnerët tanë të Tregtisë së Drejtë të Komunitetit, të cilët na ndihmuan për ta bërë atë. Gjalpi ynë ushqyes për trupin është bërë me gjalpë shea në Komunitet Fair Trade nga Gana, i cili ndihmon në sigurimin e pavarësisë financiare për mbi 600 gra. Dhe i bërë me qumësht bajamesh organike të Tregtisë së Drejtë të Komunitetit nga Spanja, duke përdorur bajame me burime të qëndrueshme të rritura duke përdorur metoda bujqësore me intensitet të ulët.

Dhe vaska jonë Body Butter është bërë me plastikë 100% të ricikluar, duke përfshirë plastikë të ricikluar të Tregtisë së Drejtë të Komunitetit të mbledhur nga rrugët e Bengaluru, Indi. Partneriteti ynë me Plastics for Change ndihmon në sigurimin e grumbulluesve të mbeturinave me një çmim të drejtë dhe kushte të përmirësuara pune.

Shanthavva, një klasifikues në Plastics for Change, thotë: “Puna për Plastics for Change më ka ndihmuar të bëj një jetë më të mirë. Të paturit e të ardhurave të qëndrueshme e kanë ndihmuar familjen time me nevojat tona bazë, si shkollimi për fëmijët e mi, hapja e një llogarie bankare dhe aksesi në sigurime shëndetësore. Jam shumë i lumtur sepse të ardhurat e mia tani i japin familjes sime siguri financiare.”

Kutia jonë e dhuratës është krijuar nga letra e certifikuar nga FSC dhe është bërë për t’u ripërdorur, ripërdorur dhe për të mbajtur të gjitha ëmbëlsirat.

Zbuloni se si po i mbështesim komunitetet dhe po luftojmë për një botë më të drejtë dhe më të bukur.

  • Avocado Shower Cream 250 ml
  • Avocado Body Butter 200 ml
  • Avocado Body Scrub 250 ml
  • Avocado Hand Cream 30 ml
  • Large bath sponge

Ju mund të paguani me para në dorë gjatë dorëzimit të porosisë ose të paguani online me kartë krediti ose debiti nga të gjitha Bankat.

Dërgesat kryhen në të gjithë territorin e Shqipërisë për 24-48 ore.

Në rast vonesash ju do të njoftoheni nga stafi i shitjeve online. 

Produkte që mund t'ju interesojnë

0,0 / 5

S'ka ende vlerësim