Search
Posta FALAS për porositë mbi 2,990L

Second Skin Tint

MBULUES I LEHTË NATYRAL

Second Skin Tint

S'ka ende vlerësim

PËRFUNDIM RREZATUES

950L1,890L

Nëse mund të zgjidhni vetëm një element grimi, pse të mos zgjidhni një që i bën të gjitha? Zbuloni veten tuaj më të mirë me nuancat tona të reja Second Skin me shumë funksione, tani të disponueshme në 12 nuanca për të gjitha llojet dhe tonet e lëkurës. Këto ndjehen si lëkura juaj, por më mirë.

E pasuruar me gjalpë shea të Tregtisë së Drejtë të Komunitetit dhe vajin e farës moringa, formula e lehtë hidraton dhe ndihmon në mbrojtjen e lëkurës, duke siguruar një mbulim të lehtë me pamje natyrale. E përsosur më vete, nëse jeni duke kërkuar për një rutinë me një hap, por gjithashtu mund të jetë hapi juaj përgatitor për grimin në ato ditë ku dëshironi më shumë.

Një ndërthurje e kujdesit të lëkurës dhe grimit, Second Skin nuk është e rëndë për lëkurën pasi ato përzihen pa probleme, duke ju dhënë një pamje rrezatuese të përsosur që ju ndihmon të arrini një pamje “pa grim” të lehtë.

Në The Body Shop, ne gjithmonë përpiqemi të jemi sa më gjithëpërfshirës që mundemi. Pra, ne gjurmuam dhe testuam nuancat tona me shumë detyra në një panel të larmishëm prej gjashtë tonesh të shkallës Fitzpatrick për 207 persona nga gjinitë, grupmoshat e ndryshme dhe me tone të ndryshme lëkure dhe lloje të ndryshme lëkure, për të siguruar që produkti të funksionojë mirë për të gjithë.

Pas një përdorimi:

 • 86% e njerëzve që përdornin nuancën e dytë të lëkurës mendonin se lëkura e tyre ishte e hidratuar pas aplikimit.
 • 86% mendonin se nuanca e dytë e lëkurës u jep atyre një mbulim të lehtë, me pamje natyrale.
 • 90% ranë dakord që ngjyrosja e dytë e lëkurës ishte e lehtë për t’u aplikuar dhe përzier.

Ne po përpiqemi të jemi më të qëndrueshëm, kështu që edhe paketimi ynë ka pasur një ndryshim. Ngjyrosja jonë e dytë e lëkurës tani vjen në paketim* plotësisht të riciklueshëm, duke përfshirë një tub alumini të bërë nga 95% alumin PCR dhe një kapak plastik* të riciklueshëm. Ky tranzicion do të thotë që paketimi ndonjëherë mund të prishet lehtësisht kur trajtohet fort, por ne mendojmë se ky është një çmim i vogël për të paguar për të ndihmuar planetin.

* Aty ku lejojnë objektet lokale.

 • E disponueshme në 12 nuanca
 • Barazon pamjen e tonit të lëkurës
 • Rezistent ndaj djersës dhe lagështisë
 • Jo komedogjene
 • Bërë nga 98% përbërës me origjinë natyrale
 • Certifikuar nga Shoqëria Vegane
 • I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme
 • I miratuar dermatologjikisht

Aqua/Water/Eau, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Glyceryl Stearate SE, Propanediol, Coco-Caprylate/Caprate, Cetyl Alcohol, Moringa Oleifera Seed Oil, Squalane, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Mica, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Leontopodium Alpinum Flower/Leaf Extract, Lauroyl Lysine, Citric Acid, Tocopherol [ /- CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77492/Iron Oxides, CI 77499/Iron Oxides, CI 77491/Iron Oxides].

 1. Vendosni një sasi të vogël në anën e pasme të dorës dhe aplikojeni në fytyrë me furçë ose me majat e gishtave.
 2. Përziejeni përgjatë mollëzave, hundës dhe ballit për mbulim të lehtë natyral.
 3. Përqendrohuni në një zonë në një kohë dhe përzieni mirë.
 4. Funksionon pa probleme me produkte të tjera kozmetike, ju mund ta përdorni si një hap përgatitor përpara se të aplikoni fondatinë.

Ju mund të paguani me para në dorë gjatë dorëzimit të porosisë ose të paguani online me kartë krediti ose debiti nga të gjitha Bankat.

Dërgesat kryhen në të gjithë territorin e Shqipërisë për 24-48 ore.

Në rast vonesash ju do të njoftoheni nga stafi i shitjeve online. 

Produkte që mund t'ju interesojnë

0,0 / 5

S'ka ende vlerësim