The Body Shop Albania

SHAMPO & KONDICIONERËT
TANË MË TË MIRË PËR ÇDO LLOJ FLOKU

Flokët kanë një qëndrim, një identitet. Ajo tregon një histori të fuqishme se kush jeni. Fuqizoni si kurrë më parë me rutinat tona të reja vegane për kujdesin e flokëve, të gjitha janë bërë me (të paktën!) 90% përbërës me origjinë natyrore dhe Vegan Silk Protein.

Ne kemi rutinat për të gjitha nevojat e flokëve, nga kokët e thata, të lyer me flokë të yndyrshëm dhe flokët e kokës, ose flokë të shurdhër, të thatë dhe të brishtë ose shumë të thatë që janë të prirur për thyerje. Çfarëdo që të shqetësojë flokët tuaj, ne ju kemi. Të gjitha rutinat tona të reja ndihmojnë në riparimin e flokëve nga brenda jashtë.*

PËR SKALPE TË THATA DHE TË LYER

Rutinë: Kujdesi për flokët me xhenxhefil

Përbërësi kryesor: Vaj esencial i xhenxhefilit

Çfarë bën: Shkund flokët dhe qetëson lëkurën e kokës

Mbushje e tepërt me: Serum xhenxhefili të kokës

Kujdesi për flokë xhinxher

Gama jonë më e shitur (një shitet çdo gjashtë sekonda në nivel global **) sapo u bë edhe më e mirë. Perfectshtë perfekte për njerëzit që kanë kokë të thatë, të lyer dhe është bërë me vaj esencial xhenxhefil, shelg të bardhë, ekstrakte të lëvores së thuprës dhe proteina mëndafshi vegan.

Filloni me Shampon tonë kundër Zbokthit të Xhenxhefilit, ai ndihmon në pastrimin e thekonve dhe lë gjethe të thata, kokë të kruajtura duke u qetësuar dhe ribalancuar. Tjetra, lyeni kremin tonë për kujdesin e kokës me xhenxhefil, i cili ndihmon në zbutjen e kokës së thatë dhe lë flokët e dobët të ndihen më të fortë, jashtëzakonisht të butë dhe më elastikë. Ky kombinim zinxhir është formuluar për t’i mbajtur flokët tuaj të duken më të shëndetshëm, dhe kokën tuaj të freskët, të qetë dhe të mbledhur.*

Ndihmoni për të shmangur thekon mes larjeve me Serumin tonë të Xhenxhefilit të Skalpit – disa pika janë të gjitha që duhen për të ushqyer, qetësuar thatësinë dhe kruajtjen.*

PËR SKALP TË THATË

Rutinë: Kujdesi për flokët e Pemës së Çajit

Përbërësi kryesor: Vaji i pemës së çajit të Tregtisë së Panairit të Komunitetit

Çfarë bën: Pastron dhe balancon flokët dhe skalpet me vaj

KUJDESI PER FLOKË NGA TEA TREE

E përsosur për njerëzit me flokë dhe flokë të yndyrshëm, kjo rutinë ju jep flokët e freskët dhe të pastër për më gjatë. E prodhuar me vajin e pemës së çajit të Panairit të Tregtisë Organike të rritur organikisht nga Kenia dhe Vegan Silk Protein, kjo rutinë i lë flokët të ndjehen të pastruar dhe të freskuar pa hequr lagështinë e saj natyrore.

Filloni me Shampon tonë Pastrues dhe Balancues të Pemës së Çajit, i cili lë flokët me vaj dhe lëkurën e kokës të ndjerë të pastruar, të pastruar dhe të gjallëruar. Ndiqni me kondicionerin tonë pastrues dhe balancues të pemës së çajit, i cili i bën flokët të ndihen më të butë dhe të restauruar me lagështi.

PËR FLOKË TË SHURDHËR

Rutinë: Kujdesi për flokët Moringa

Përbërësi kryesor: Vaji ose ekstrakti i farës së moringës të Tregtisë së Panairit të Komunitetit

Çfarë bën: Për flokë me shkëlqim dhe të lumtur

Mbushje me: Moringa Shine & Protection Hair Mist

KUJDESI PER FLOKE NGA MORINGA

Kjo rutinë rikthen shkëlqimin e flokëve të shurdhër dhe është bërë me vajin e farës së moringës ose ekstraktin e Tregtisë së Panairit të Komunitetit ose ekstrakt nga Ruanda dhe Vegan Silk Protein. Merrni flokë më të shndritshëm dhe më të shëndetshëm dhe ndihmoni në mbrojtjen e tyre nga ndotja e përditshme.*

Shampo e Shkëlqimit & Mbrojtjes Moringa pastron butësisht dhe i lë flokët të ndihen të freskët, më të butë, më të lëmuar dhe më të shëndetshëm. Ndiqni me kondicionerin tonë ushqyes Moringa Shine & Protection, i cili i bën flokët të ndihen të butë dhe të duken të ndriçuar nga brenda. Të dyja i lënë flokët tuaj të nuhasin me aromë lulesh dhe ndihmojnë në mbrojtjen e tyre nga ndotja e përditshme.*

Jepini flokëve tuaj diçka shtesë me disa spërkatje të Moringa Shine & Protection Hair Mist, e cila ndriçon menjëherë barnetin tuaj dhe rikthen flokët e shurdhër në jetë kudo që të jeni. Shtë një mjegull e lehtë, jo ngjitëse që rrit shkëlqimin dhe shkëlqimin, ndërsa ndihmon për ta mbrojtur atë nga ndotja e përditshme.*

PËR FLOKË TË THATË DHE TË BRISHTË

Rutinë: Kujdesi për flokët me banane

Përbërësi kryesor: Pureja organike e bananes

Çfarë bën: Vendos një lëvizje të qetë në gërvishtje

Mbushje me: Maskë flokësh vërtet ushqyese me banane

KUJDESI PER FLOKET NGA BANANJA

Frizëzim i ëmbël me rutinën tonë qesharake kremoze të flokëve Banane për flokët jashtëzakonisht të lëmuar. Filloni me Shampon tonë Banane Truck Nourishing, për të pastruar dhe ushqyer butësisht, duke i lënë flokët tuaj të ndjehen kaq të lëmuar. Tjetra, trajtojini flokët tuaj nga rrënja në majë me Kondicionerin tonë Banane Truly Nourishing-do të mbeteni me një shkëlqim dhe flokë me pamje të shëndetshme që ndihen më të butë dhe më pak të brishtë.*

Dihet që bananet janë të mbushura natyrshëm me vitamina, minerale dhe vajra natyralë që janë të mrekullueshëm për flokët tuaj, kështu që rutina jonë e frutave është bërë me pure të bananes organike dhe Vegan Silk Protein.

Për flokët e etur, jepini flokëve tuaj pak dashuri me Maskën tonë të Flokëve Banane Vërtetë Ushqyese një herë në javë. Ndihmon në zvogëlimin e gërvishtjes dhe i bën flokët të ndihen më të butë, të rimbushur me lagështi, të gjitha pa rënduar bukurinë tuaj të bukur.*

PER FLOKE SHUME TE THATE ME TENDENCE THYERJE

Rutinë: Kujdesi për flokët Shea

Përbërësi kryesor: Gjalpi shea i Tregtisë së Panairit të Komunitetit

Çfarë bën: Riparim intensiv për dosjet e dëmtuara

Mbushje me: Maskë flokësh për rimbushje të pasur të gjalpit Shea

KUJDESI PER FLOKE NGA SHEA BUTTER

Jepini flokë të thatë dhe shumë të thatë që janë të prirur për të prishur një dashuri serioze me rutinën tonë më të mirë të flokëve Shea.

E prodhuar me gjalpë shea të Punuar me Panair të Komunitetit të punuar me dorë nga Gana, i cili është i njohur për fuqitë e tij ushqyese të larta dhe Proteina mëndafshi Vegan, kjo rutinë ndihmon në forcimin e flokëve dhe zvogëlon prishjen.*

Filloni me Shampon tonë Shea Intensive Repair, për flokët që ndihen më të shëndetshëm, më të freskët dhe të rimbushur me lagështi. Pastaj, hidheni në kondicionerin tonë të shijshëm dhe ushqyes Shea Intense Repair, për të ndihmuar në forcimin e flokëve dhe për të rimbushur flokët e thatë me lagështi. Flokët tuaj do të ndihen më të shëndetshëm, të ushqyer intensivisht dhe më të menaxhueshëm.

Për një goditje super të ngarkuar me lagështi të fortë, një herë në javë trajtojini flokët tuaj me një lugë të Maskës sonë të Flokëve të Plotësuar me Gjalpë Shea. Madeshtë bërë me 95% përbërës me origjinë natyrore, duke përfshirë gjalpë shea të punuar me dorë të Panairit të Komunitetit

Gana, Tregtia e Panairit të Vajit organik të kokosit të virgjër nga Samoa dhe Vaji i ullirit organik i Tregtisë së Panairit të Komunitetit nga Italia. Ky është një formacion i etur seriozisht! Ndihmon në forcimin e flokëve, zvogëlon thyerjen dhe shfaqjen e skajeve të ndara. Flokët ndihen të ushqyer intensivisht, më të shëndetshëm, më të butë dhe më të butë.

Çfarë është proteina e mëndafshit vegan?

Kjo proteinë 100% vegane është në të gjithë kujdesin tonë të ri të flokëve – ne e duam atë sepse të gjitha rutinat tona të reja i riparojnë flokët nga brenda jashtë.*

Mëndafshi ynë vegan përsërit me zgjuarsi strukturën kimike të mëndafshit natyral të prodhuar nga merimanga e zakonshme evropiane e kopshtit. Por e jona është plotësisht e bazuar në bimë-e gjithë kujdesi ynë për flokët është regjistruar nga Shoqëria Vegan, kështu që asnjë merimangë ose krimb mëndafshi nuk u dëmtuan, u përdorën ose shqetësuan për ta marrë atë-premtim!

Mënyra të tjera për të blerë...

CT13_c00362_EDELWEISS_2022_Q2_ECOM_PLP_INROIPS634[1]

Edicioni Ynë Vegan

Ne po e bëjmë më të lehtë se kurrë zgjedhjen e bukurisë vegane dhe rutinave të kujdesit të lëkurës
me linjën tonë të prodhimeve vegane e cila është në rritje – për t'ju ndihmuar të siguroheni
ju jeni të mbuluar – nga koka te këmbët.

Shopping Cart

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.