The Body Shop Albania

NDIHMONI NE MBROJTJEN E LEKURES TUAJ ÇDO DITE

Ne nje kohe me shi apo me diell, është thelbësore të mbroni lëkurën tuaj nga dielli çdo ditë – kjo do të thotë të përdorni një produkt të dedikuar SPF. Por fëmijët e lezetshëm gjithashtu dinë të përdorin produkte të zgjuara, shumëfunksionale që përmbajnë një SPF përveç kremit të tyre të diellit, duke ndihmuar në mbrojtjen e lëkurës duke trajtuar shqetësimet e tjera të bukurisë dhe kujdesit të lëkurës. Lexoni për të mësuar më shumë.

PSE ESHTE SPF I RENDESISHEM?

Ne të gjithë e duam ndjenjën e diellit në lëkurën tonë, por për fat të keq ka rreze dëmtuese që fshihen në atë dritë të artë.

Drita e diellit përfshin rrezet UVA dhe UVB. Efektet e UVB janë të njohura për këdo që ka përjetuar ndonjëherë djegie nga dielli: ajo djegie e kuqe, e ngushtë dhe e fortë, nga shumë kohë jashtë hijes në një ditë të nxehtë. Por rrezet UVA janë shumë më delikate dhe ato shkëlqejnë edhe në ditët e ftohta dhe me re. Edhe kur bie borë. Madje – tronditëse – përmes xhamit, kështu që të qenit brenda nuk është mbrojtje nëse keni dritare të mëdha.

Eshte ky ekspozim i shpeshtë ndaj rrezeve UVA që shkakton dëme në dermis – kjo është shtresa më e trashë e lëkurës tuaj – duke shkaktuar dëme nga dielli si rrudhat, hiperpigmentimi dhe madje edhe kanceri i lëkurës.

Për shkak të kësaj, është thelbësore të përdorni krem kundër diellit dhe të përfshini një krem hidratues me SPF në kujdesin tuaj të lëkurës çdo ditë.

Cili hidratues me SPF është më i miri për llojin tim të lëkurës?

PER LEKURE VAJORE

Ky krem i lehtë i ëndrrave vjen nga grupi ynë klasik i Vitaminës E dhe i siguron lëkurës tuaj hidratim deri në 24 orë. Jo vetëm kaq, por mbart një SPF 30, që do të thotë se mund të ndiheni pak më të mbrojtur.

PER LEKURE TE THATE

Shtoni një sasi shtesë të SPF ndërsa merrni atë shkëlqim të ndriçuar nga brenda që ne e lidhim me linjen tonë të vitaminës C. I mbushur me manaferrat camu camu, locioni ynë Vitamin C Glow Protect SPF30 do te ju ndihmojë të hidratoni dhe rrisni shkëlqimin për lëkurën verore.

PER LEKURE TE NDJESHME

Njihuni me Aloe Soothing Moisture Lotion SPF15, një numër i vogël që ndihmon lëkurën e ndjeshme të ndihet e kujdesur me dashuri. E pasuruar me aloe të Komunitetit te Tregtise te Drejte nga Meksika, ajo ndihmon për të ushqyer dhe hidratuar lekuren tuaj.

Cili hidratues me SPF është i duhuri për mua?

MBROJTJA E TREFISHTE

Locioni ynë mbrojtës i lëkurës me multi-mbrojtje SPF 50+ PA ++++ është një kërcënim i trefishtë: mund të këndojë, mund të kërcejë, mund të veprojë … Jo në të vërtetë, por mund të sigurojë hidratim 24-orësh, të ndihmojë në mbrojtjen nga stresorët mjedisorë DHE mbart një SPF 50 PA ++++.

ON-THE-GO

Me nje teksture te lehtë dhe i lehtë për t’u aplikuar, Skin Defense Multi-Protection Face Mist SPF30 PA ++ është produkti i përsosur i çantës së dorës për aplikime gjatë gjithë ditës.

MULTITASKING

Kremi ynë Instaglow CC SPF20 ju ndihmon të minimizoni pamjen e poreve, të zvogëloni shkëlqimin dhe hidratoni për 24 orë.

Cfare nenkupton SPF në të vërtetë?

Numri SPF në një onect, ose “Faktori I mbrojtjes nga dielli”, ju tregon fuqinë e mbrojtjes që ju jep produkti. Eshtë e rëndësishme të theksohet se ju duhet të zgjidhni një SPF me spektër të gjerë, që do të thotë se ju ndihmon për te ju mbrojtur nga rrezet UVA dhe UVB.

Kur shtohet në nje krem hidratues, SPF mund t’ju ndihmojë të jepni një shtim të shtuar, por nuk duhet të konsiderohet si zëvendësues I një produkti SPF të specifikuar dhe te dedikuar.

HIDRATIMI I VERES

Për ta mbajtur lëkurën one të lumtur dhe të shëndetshme gjatë verës, ka disa zakone vërtete të mira në të cilat të gjithë mund të hyjmë.

LËKURË TË THATË

Kur është nxehtë jashtë dhe keni nevojë për diçka të vogël për lëkurën e thatë, pak gjëra janë aq të këndshme sa një kupë bujare e një Jogurti Trupi ftohës dhe hidratues.

QETESUESE E LEKURES

Nëse lëkura juaj është pak e ndjeshme dhe doni diçka të përkëdhelur, ndihmoni të qetësoheni të gjithë me Xhel qetësues ultra-hidratues Aloe.

BUZE TE EKSPOZUARA

Eshtë e lehtë të harrosh buzët tuaja – me gjithë atë lëpirjen e akullores dhe pijen e ftohtë të çajit ere le të jenë vendi I ere që humbet mbrojtjen. Mbusheni me Vitaminë E për Kujdesin ndaj Buzëve SPF15 për të ndihmuar në hidratimin dhe mbrojtjen kur jeni jashtë.

MISTE TE FYTYRES

Nuk ka asgjë si ndjenja e freskët që mund të ere një spërkatje e shpejtë dhe e hollë e nje mist-i të fytyrës. Për një çast të shpejtë, hidratues nuk ka asgjë më të ere.

MBROJTJE SHTESE

Për ta mbajtur lëkurën ere të lumtur dhe të shëndetshme gjatë verës, ka disa zakone vërtet të mira në të cilat të gjithë mund ti aplikojme.

1. VENDOSENI KAPELEN TUAJ

Pavarësisht nëse jeni në qytet apo në breg të detit, një erele mund të sigurojë atë strehë shtesë për fytyrën tuaj. Gjithashtu do të ndihmojë në mbajtjen e kokës tuaj të sigurt.

2. GJENI HIJE

Kërkuesit e diellit, është ere të dorëzohesh në hije ere pas here. Sigurohuni që t’I jepni lëkurës një pushim të vogël me një vend të bukur me hije.

3. VESHNI RROBA TE GJERA

Rrobat tuaja mund të ndihmojnë në mbrojtjen e lëkurës tuaj. Preferohet një përshtatje e lirshme, pasi me veshje të ngushta materiali shtrihet, kështu që niveli I mbrojtjes mund të ulet.

4. KINI KUJDES NGA DRITARET

Ndërsa xhami bllokon mjaft mirë rrezet UVB, rrezet UVA ende kalojnë. Nëse jeni në shtëpi, në makinë apo në aeroplan – mos harroni SPF -në tuaj!

Mënyra të tjera për të blerë...

CT13_c00362_EDELWEISS_2022_Q2_ECOM_PLP_INROIPS634[1]

Edicioni Ynë Vegan

Ne po e bëjmë më të lehtë se kurrë zgjedhjen e bukurisë vegane dhe rutinave të kujdesit të lëkurës
me linjën tonë të prodhimeve vegane e cila është në rritje – për t'ju ndihmuar të siguroheni
ju jeni të mbuluar – nga koka te këmbët.

CA_210209_W06_Q1_CleansersToners_2a

Trupi & Shpirti

Jeta është e shkurtër dhe trupi juaj është i bukur. Ju nuk jeni një smartphone dhe nuk keni nevojë për një azhurnim.

Q2_2021_CLC_MAY_SUMMER_PREPARATION_LE_INZABLE015_AMP-DESK-CT2-SPF_Important-720x480

Si ta mbrojme lekuren nga dielli

Shi apo diell, është thelbësore të mbroni lëkurën tuaj nga dielli çdo ditë – kjo do të thotë të përdorni një produkt dedikuar mbrojtjes me SPF.

Shopping Cart

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.