Search
Posta FALAS për porositë mbi 2,990L

Buzëkuq Peptalk me Rimbushje

BUZËKUQ RIMBUSHËS – PA PAKETIM

Buzëkuq Peptalk me Rimbushje

S'ka ende vlerësim

RIMBUSHËSE

1,190L

Ky buzëkuq është një prekje përfundimtare, një nuancë hidratuese e shtuar në kohë dhe një nuancë e shpejtë ngjyrash e aplikuar gjatë rrugës për në mëngjes. Të gjitha në një kuti kompakte, miqësore për udhëtimin, e rimbushshme.

Më i miri i të dy botëve, ky buzëkuq është një përzierje e mat dhe satenit me një fund prej kadifeje, kështu që ju merrni fitimin e ngjyrës dhe mbulimin e një buzëkuqi të rëndë, pa atë ndjenjë ngjitëse. Jo shumë me shkëlqim, por as shumë mat.

Tani i disponueshëm në 20 nuanca të mrekullueshme për t’u përshtatur me të gjitha nuancat e lëkurës dhe i pasuruar me gjalpë shea të Tregtisë së Drejtë të Komunitetit nga Gana, Peptalk ofron hidratues të vazhdueshëm ushqyes gjatë ditës. Ai gjithashtu qëndron i lehtë, i butë, i rehatshëm dhe hidratues – ashtu siç na pëlqen. Pra, shtoni pak ngjyrë dhe hidratim afatgjatë në buzëqeshjen tuaj dhe mos u shqetësoni se ajo do të shkojë askund.

Pas 1 përdorimi:

88% ranë dakord që buzëkuqët kishin një mbulim të mirë dhe fitim që nga rrëshqitja e parë.
90% ranë dakord që buzëkuqi ndihej i lehtë në buzë dhe i rehatshëm për t’u veshur.
73% ngjyra e buzëkuqit të ndjerë zgjati deri në 6 orë.
Në The Body Shop, ne gjithmonë përpiqemi të jemi sa më gjithëpërfshirës që mundemi. Pra, ne provuam dhe testuam buzëkuqin tonë të rimbushshëm në një panel të larmishëm prej gjashtë tonesh të shkallës Fitzpatrick në 201 persona nga gjinitë dhe grupmoshat e ndryshme, dhe me tone të ndryshme lëkure dhe lloje të ndryshme lëkure, për të siguruar që produkti të funksionojë mirë për të gjithë.

Diçka tjetër për të buzëqeshur: Të gjitha paketimet tona të riciklueshme.*

*Aty ku lejojnë objektet lokale. Ju lutemi ricikloni rimbushjen dhe kapakun së bashku për riciklueshmëri më të mirë të artikujve për shkak të madhësisë së vogël. Mos e hiqni etiketën nga kutia para riciklimit, të dyja do të riciklohen së bashku.

 • Finish gjysmë mat midis mat dhe shkëlqim
 • Ngjyrë që zgjat 6 orë
 • 12 orë hidratim
 • E lehtë dhe e rehatshme
 • 80% përbërës me origjinë natyrale
 • Çertifikuar nga Shoqëria Vegane
 • I pasuruar me gjalpë shea CFT nga Gana
 • I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës dhe i testuar dermatologjikisht

Ricinus Communis Seed Oil/Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Octyldodecanol, Candelilla Cera/Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax/Cire de candelilla, Alumina, Mica, Aluminum Hydroxide, Caprylic/Capric Triglyceride, Talc, Barium Sulfate, Hydrogenated Castor Oil, Silica, Aluminum Benzoate, Synthetic Fluorphlogopite, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Dextrin Isostearate, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Stearalkonium Hectorite, Calcium Aluminum Borosilicate, Propylene Carbonate, Tocopheryl Acetate, Tin Oxide, Benzyl Alcohol, Citric Acid [ /-CI 77891/Titanium Dioxide, CI 15850/Red 7 Lake, CI 77499/Iron Oxides, CI 77491/Iron Oxides, CI 15850/Red 6, CI 73360/Red 30, CI 77492/Iron Oxides, CI 45410/Red 28 Lake, CI 19140/Yellow 5 Lake, CI 15985/Yellow 6, CI 45380/Red 22 Lake, CI 42090/Blue 1 Lake].

 1. Merrni një paketim alumini të rimbushshme për të ruajtur mbushjet tuaja përgjithmonë.
 2. Hiqeni mbushësin nga kartoni.
 3. Hiqni mbulesën mbrojtëse të pluhurit të riciklueshëm përpara se të vendosni plumbin në bazë.
 4. Vendosni plumbin e rimbushjes në bazën e kutisë tuaj të rimbushshme derisa të dëgjoni një klikim.
 5. Aplikojeni direkt në buzë, duke e rrëshqitur butësisht në sipërfaqe. Ndaloni këtu nëse dëshironi një pamje natyrale. Por nëse ju pëlqen më shumë ngjyra, produkti mund të ndërtohet lehtësisht duke aplikuar shtresa shtesë.
 6. Për të hequr pikën e rimbushjes pasi të keni mbaruar, rrotullojeni plumbin në drejtim të akrepave të orës dhe tërhiqeni jashtë.

Ju mund të paguani me para në dorë gjatë dorëzimit të porosisë ose të paguani online me kartë krediti ose debiti nga të gjitha Bankat.

Dërgesat kryhen në të gjithë territorin e Shqipërisë për 24-48 ore.

Në rast vonesash ju do të njoftoheni nga stafi i shitjeve online. 

Produkte që mund t'ju interesojnë

0,0 / 5

S'ka ende vlerësim