The Body Shop Albania

Lëkura e Thatë dhe e Dehidratuar

A e dini se ka një ndryshim midis lëkurës së thatë dhe asaj të dehidratuar? Lëkurës së thatë i mungon yndyra ndërsa lëkurës së dehidratuar i mungon uji. Për lëkurë të thatë, ne rekomandojmë që të provoni Vajin tonë Rigjenerues Intensiv të Fytyrës Oils of Life™ Rev në mëngjes – ai shkrihet, duke ju lënë një përfundim të këndshëm të butë kadifeje. Pa ndjesi ngjitëse. Vetëm lëkurë e hidratuar, me pamje të shëndetshme. Ne gjithashtu rekomandojmë Kremin tonë Hidratues Intensiv me Vitaminë E, i cili është një kombinim i zgjuar i vitaminës E dhe vajit të farave të mjedrës. Ky kombinim i butë i jep lëkurës deri në 72 orë hidratim freskues. Për ata me lëkurë të dehidratuar, merrni Kremin tonë ikonik me Vitaminë E, i cili ndihmon në rivendosjen e hidratimit dhe mbajtjen e H20 shumë të nevojshëm. Vitamina E e përzier me vajin e farave të mjedrës dhe acidin hialuronik, bën një grusht të etur kundër dehidratimit. Rezultati? Lëkura elastike me erë të ëmbël dhe të kënaqshme.

Showing all 7 products

Shopping Cart

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.