Search
Posta FALAS për porositë mbi 2,990L

Scrub për Flokët & Skalpin me Xhinxher

Scrub për Flokët & Skalpin me Xhinxher

S'ka ende vlerësim

Kliko për të lexuar vlerësime nga klientët.

2,190L

Skrabi ynë freskues i flokëve dhe kokës me xhenxhefil është eksfolimi i butë dhe gjallërues që keni pritur.

I bërë me 90% përbërës me origjinë natyrale dhe i pasuruar me proteina keratine vegane, përdorni atë çdo javë në vend të shamponit kundër zbokthit me xhenxhefil për të ndihmuar në heqjen e akumulimeve nga flokët tuaj dhe për të larë zbokthin.

Rezultati? Floket me erë të freskët, të pastruar që ndihen më të lumtur dhe më të shëndetshëm. Plus, një skalp që ndihet i qetësuar nga thatësia dhe i pastruar nga majet e ndara. Gjëra të bukura. Përdoreni atë së bashku me shampon tonë me xhenxhefil, kondicioner dhe serumin e kokës për të ndihmuar në riparimin e flokëve tuaj nga brenda jashtë.* Ky pastrim i ngjashëm me xhel vjen në paketim të bërë me plastikë 100% të ricikluar, duke përfshirë plastikë të ricikluar të Tregtisë së Drejtë të Komunitetit të mbledhur nga rrugët e Bengaluru, Indi, kështu që bën mirë për punën tuaj dhe planetin tuaj.** Plus, është pasuruar me Komunitetin tonë Vaj esencial i rrënjës së xhenxhefilit të Tregtisë së Drejtë nga Madagaskari. Tregtia jonë ndihmon në sigurimin e të ardhurave të qëndrueshme për fermerët vendas në shkallë të vogël dhe mundësi për trajnime në praktikat e qëndrueshme bujqësore.

*Arritet kur përdoret si një regjim i plotë skrab, shampo, balsamues dhe serum për lëkurën e kokës. Riparon dukshëm flokët. ** Kapaku nuk është bërë me plastikë të ricikluar.

Pas përdorimit të parë:

 • 96% mendonin se pastrimi po eksfolionte butësisht
 • 92% e ndjenë lëkurën e tyre të thatë qe ishte lehtësuar dhe qetësuar
 • 90% mendonin se pastrimi ishte efektiv në pastrimin e majeve të ndara
 • 89% raportuan se skalpi i tyre dukej dhe ndihej më i shëndetshë

Prova e përdoruesit e 93 të anketuarve.

 • Skrab për flokët dhe lëkurën e kokës
 • E përkryer për skalpin e thatë, të ndjeshëm dhe që kruhet
 • Ndihet si një lehtësim javor
 • Lë lëkurën e kokës të ndjehet e ushqyer me hidratim
 • Ndihmon në larjen e majeve te ndara
 • Bërë me 90% përbërës me origjinë natyrale
 • Certifikuar nga Shoqëria Vegane

Aqua/Water/Eau, Sodium Laureth Sulfate, Glycerin, Juglans Regia Shell Powder/Juglans Regia (Walnut) Shell Powder, Cocamidopropyl Betaine, Cocos Nucifera Shell Powder/Cocos Nucifera (Coconut) Shell Powder, Polyglyceryl-2 Caprate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Phenoxyethanol, Sodium Hydroxide, Benzyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Panthenol, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Acacia Senegal Gum, Xanthan Gum, Propylene Glycol, Sodium Gluconate, Pseudoalteromonas Ferment Extract, Dimethicone Propyl PG-Betaine, Sodium Salicylate, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Parfum/Fragrance, Hydrolyzed Vegetable Protein, Linalool, Citric Acid, Salix Alba Bark Extract/Salix Alba (Willow) Bark Extract, Limonene, Citronellol, Citral, Eugenol, Zingiber Officinale Root Oil/Zingiber Officinale (Ginger) Root Oil, Geraniol, Isopropyl Alcohol, Betula Alba Bark Extract, Sodium Benzoate, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate.

 1. Përdoreni këtë skrab një herë në javë në vend të shampos te Xhenxhefilit kundër zbokthit sa herë që mendoni se flokët tuaj kane nevoje.
 2. Lagni flokët tuaj të bukur.
 3. Nxirrni një sasi skrab me madhësi sa një arrë dhe vendoseni në lëkurën e kokës.
 4. Masazhojeni butësisht. (Mbyllni sytë që t’ju fuqizojë vërtetë).
 5. Shpërlajeni tërësisht dhe ta-da!

Ju mund të paguani me para në dorë gjatë dorëzimit të porosisë ose të paguani online me kartë krediti ose debiti nga të gjitha Bankat.

Dërgesat kryhen në të gjithë territorin e Shqipërisë për 24-48 ore.

Në rast vonesash ju do të njoftoheni nga stafi i shitjeve online. 

Produkte që mund t'ju interesojnë

0,0 / 5

S'ka ende vlerësim