Search
Posta FALAS për porositë mbi 2,990L

Balsam me Shea për Riparim Intensiv

Balsam me Shea për Riparim Intensiv

S'ka ende vlerësim

Kliko për të lexuar vlerësime nga klientët.

1,190L

Kënga e mjelmës në rutinën tuaj të flokëve me Shea, Balsami ynë Ushqyes me Gjalp Shea ndihmon që flokët tuaja të ndihen të ushqyera intensivisht – sikur të kenë pirë atë që i nevojitet për ti mbajtur ato të shëndetshme dhe të buta.
Edhe pse larja e flokëve rregullisht i mban ato të pastra, tharja dhe stilimi me nxehtësi që vijnë më pas mund ti dëmtojnë ato, veçanërisht nëse i përdorni këto mjete shumë shpesh. Pra, nëse flokët tuaj janë të thatë ose të dëmtuar nga stilimi i tepërt apo diçka tjetër, mos u shqetësoni – do ta lavdëroni Balsamin me Shea të The Body Shop pasi ta keni shtuar atë në rutinën tuaj në dush. Përdorni balsamin tuaj me shea pas shampos për të ndihmuar në kalimin e flokëve tuaj nga ndjesia e thatësisë në ndjenjën e pastrimit të butë,balsamimit dhe zbutjes, plus, më e rëndësishmja, më pak thatësi dhe elektrizim. Pa dyshim muzikë për veshët tuaj, flokët nuk ndihen të dehidratuar, por përkundrazi rimbushen me hidratim.
Kurioz për përfitimet e shea-s për flokët? Balsami ynë Shea është i butë dhe i pasuruar me gjalp shea të Komunitetit të Tregtisë së Drejtë nga Gana, një përbërës i pëlqyer në breza. Ashtu si balsamet e tjerë të The Body Shop, ky shpëtimtar me gjalp shea është këtu për të sjellë disa copëza mençurie të frymëzuara nga natyra në banjën tuaj.

  • Ideal për flokë të thatë dhe të dëmtuar që kanë nevojë për dashuri
  • Flokët ndihen të ushqyer intensivisht dhe të hidratuar mjaft pas përdorimit
  • Pasuruar me gjalpë shea të Komunitetit të Tregtisë së Drejtë nga Gana
  • Aromë e butë, teksturë e pasur, kremoze

Ujë, Alkool Cetearyl, Klorid Cetrimoniumi, Gjalp Shea / Butyrospermum Parkii, Lecitinë, Vaj Kokosi/ Cocos Nucifera, Pantenol, Fenoksietanol, Hydroxyethylcellulose, Propanediol, Parfum/Fragrancë, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Linalool, Kumarin, Hidroksid Natriumi, Acid Citrik, Karamel, CI 19140 / Yellow 5.

1. Përdorni së bashku me shampon Shea Butter Richly Replenishing Shampoo si pjesë e rutinës së larjes së flokëve.
2. Pasi të keni shpëlarë shampon, masazhoni balsamin tonë Shea në skajet e flokëve.
3. Shpëlajeni tërësisht.
4. Për rezultate më të mira, 2-3 herë në javë shndërroni këtë dyshe në një treshe duke shtuar maskën tonë të flokëve Shea në flokë.

Ju mund të paguani me para në dorë gjatë dorëzimit të porosisë ose të paguani online me kartë krediti ose debiti nga të gjitha Bankat.

Dërgesat kryhen në të gjithë territorin e Shqipërisë për 24-48 ore.

Në rast vonesash ju do të njoftoheni nga stafi i shitjeve online. 

Produkte që mund t'ju interesojnë

0,0 / 5

S'ka ende vlerësim