Search
Posta FALAS për porositë mbi 2,990L

Tea Tree – Toner

PËR LËKURË TË YNDYRSHME, ME NJOLLA | MATIFIKUES | VEGANE

Tea Tree – Toner

S'ka ende vlerësim

400L1,650L

Ne nuk besojmë në lëkurën e përsosur – njollat janë një pjesë krejtësisht normale e jetës. Por ne e kuptojmë atë, ka raste që dëshironi të keni pak kontroll mbi të. Këtu hyn linja jonë Tea Tree. Dhe ky Toner për pastrimin e lëkurës është hapi i dytë.

Kjo formulë super freskuese heq butësisht çdo papastërti të mbetur pas pastrimit dhe pastron lëkurën, duke e lënë atë të duket e matifikuar dhe të ndjehet më e lëmuar, pa shtrëngim apo tharje.

Është formulimi ynë më natyral deri më tani dhe është i pasuruar me 96% përbërës me origjinë natyrale, vaj Tea Tree nga Komunitet për Tregti të Drejtë dhe acid salicilik.

Mund të tingëllojë paksa e frikshme, por acidi salicilik është thjesht një acid beta-hidroksi (BHA) që njihet për eksfolimin e butë të qelizave të vdekura të lëkurës, duke ndihmuar në largimin e papastërtive dhe yndyrës së tepërt.

Vaji Tea Tree është një nga përbërësit pastrues më të fuqishëm të natyrës dhe ne e marrim atë nga fermerët ekspertë në Kenia, të cilët përdorin prodhim në shkallë të vogël, korrje me dorë dhe absolutisht asnjë pesticid për të siguruar që fuqitë e tij janë në kulmin e tyre.

Dhe, një lajm edhe më i mirë, paketimi i gjelbër i lavdishëm tani është i riciklueshëm*.

– E lë lëkurën të duket e matifikuar
– Ndihmon në reduktimin e dukshëm të shfaqjes së njollave
– Formulë super freskuese
– I pershtatshem per lekurat me njolla
– Çertifikuar nga Shoqëria Vegane
– I testuar dermatologjikisht

*Aty ku lejojnë objektet lokale

Aqua/Water/Eau, Alcohol Denat., Tapioca Starch, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Hamamelis Virginiana Water/Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Glycerin, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil/Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Alcohol, Allantoin, Calophyllum Inophyllum Seed Oil, Salicylic Acid, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Sodium Hydroxide, Polymethylsilsesquioxane, Limonene, Citral, Linalool, Leptospermum Petersonii Oil, Tocopherol, CI 19140/Yellow 5, Caramel, CI 42090/Blue 1.

1. Filloni me larësin Tea Tre për pastrimin e lëkurës së fytyrës.
2. Më pas vazhdoni me tonerin Tea Tree për pastrimin e lëkurës.
3. Së pari tundeni shishen, më pas aplikojeni në fytyrën tuaj me ndihmën e pambukut tonë të
ripërdorshëm Clean Conscious.
4. Përfundoni me Solucionin tonë të Përditshëm Tea Tree.
5. Dëshironi një veprim të vogël shtesë kundër njollave? Provoni të aplikoni vajin tonë Tea Tree gjatë
gjithë ditës ose përdorni xhelin tonë Tea Tree të trajtimit të shpejtë para gjumit.

Ju mund të paguani me para në dorë gjatë dorëzimit të porosisë ose të paguani online me kartë krediti ose debiti nga të gjitha Bankat.

Dërgesat kryhen në të gjithë territorin e Shqipërisë për 24-48 ore.

Në rast vonesash ju do të njoftoheni nga stafi i shitjeve online. 

Produkte që mund t'ju interesojnë

0,0 / 5

S'ka ende vlerësim