Search
Posta FALAS për porositë mbi 2,990L

Edelweiss – Locion Peeling

Edelweiss – Locion Peeling

S'ka ende vlerësim

Kliko për të lexuar vlerësime nga klientët.

Çmimi origjinal qe: 2,490L.Çmimi i tanishëm është: 1,610L.

Ju pëlqen Liquid Peel nga Drops of Youth™? Epo, thjesht u bë edhe më mirë. E bërë me 95% përbërës me origjinë natyrale, duhen vetëm disa pompa të Edelweiss Liquid Peel-it tonë të ri për të eksfoluar butësisht dhe për ta lënë lëkurën të duket më e lëmuar, më e shndritshme dhe më e freskët – thjesht pyesni 117 femrat që provuan (dhe e pëlqyen!) peel i ri në një provë të pavarur të përdoruesit*. Tekstura xhel-to-peel heq butësisht papastërtitë, ndotësit dhe qelizat e vdekura të lëkurës për t’ju lënë të dukeni me fytyrë të freskët dhe me shkëlqim. A e përmendëm se është i përshtatshëm edhe për lëkurë të ndjeshme? Dhe kjo nuk është e gjitha. Tani kemi pasuruar çdo shishe me përqendrim të dyfishtë të edelweiss, i cili forcohet natyrshëm (dhe më tepër në mënyrë unike) me acid leontopodik i njohur për vetitë e tij antioksiduese. Në fakt, bima e vogël edelweiss është aq elastike dhe e fuqishme sa ekstrakti i saj ka 43% më shumë fuqi antioksiduese se retinoli.** Shumë e jashtëzakonshme, apo jo? Ka edhe një surprizë tjetër – shishja jonë e riciklueshme*** është bërë tani edhe me 100% plastikë të ricikluar pas konsumit. Çfarë nuk duhet dashuruar? Zbutni disa pompa në lëkurë të thatë 2-3 herë në javë dhe do të keni atë shkëlqim me fytyrë të freskët, pas shtrirjes, para udhëtimit, me pamje të shëndetshme në asnjë kohë! * Rezultatet e provës së përdoruesit gjatë një periudhe 4-javore: 117 gra të moshës 25-40 vjeç. **Retinol i shprehur si acetat retinol. Faktori i mbrojtjes radikale (RPF) u mat in vitro me rezonancë të spinit të elektronit. *** Pa përfshirë pompën. Aty ku lejojnë objektet lokale.

 • Liquid Peel
 • Eksfolon dhe heq papastërtitë, ndotësit dhe qelizat e vdekura të lëkurës
 • I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme
 • E lë lëkurën të ndjehet më e freskët dhe të duket më e ndritshme
 • Bërë me 95% përbërës me origjinë natyrale
 • Tashmë i pasuruar me përqendrim të dyfishtë të edelweiss
 • Certifikuar nga Shoqëria Vegane
 • I testuar dermatologjikisht

Aqua/Water/Eau, Glycerin, Alcohol Denat., Carbomer, Palmitamidopropyltrimonium Chloride, Propylene Glycol, Polyglyceryl-4 Caprate, Polyglyceryl-6 Caprylate, Parfum/Fragrance, Citric Acid, Linalool, Citronellol, Leontopodium Alpinum Flower/Leaf Extract, Moringa Oleifera Seed Oil, Benzyl Alcohol, Leontopodium Alpinum Callus Culture Extract, Sodium Hyaluronate, Xanthan Gum.

 1. Së pari, bëni një pastrim të mirë me koncentratin tonë pastrues Edelweiss. Kjo do të ndihmojë në larjen e të gjithë atyre grimit dhe grimit, në mënyrë që Liquid Peel të funksionojë edhe më efektivisht.
 2. Zbutni nje sasi në lëkurën e thatë dhe shikoni si transformohet nga xhel në lëvozhgë.
 3. Shpërlajeni për të hequr papastërtitë, qelizat e vdekura të lëkurës dhe ndotësit.
 4. Masazhoni disa pika të koncentratit tonë të serumit ditor Edelweiss në lëkurën tuaj të sapo eksfoluar.
 5. Jepini disa sekonda për t’u zhytur përpara se të përdorni kremin tonë zbutës të ditës Edelweiss ose kremin për zbutjen intensive të ditës Edelweiss.
 6. Përdoreni 2-3 herë në javë për një çehre më të freskët, më të lëmuar dhe me shkëlqim.

Ju mund të paguani me para në dorë gjatë dorëzimit të porosisë ose të paguani online me kartë krediti ose debiti nga të gjitha Bankat.

Dërgesat kryhen në të gjithë territorin e Shqipërisë për 24-48 ore.

Në rast vonesash ju do të njoftoheni nga stafi i shitjeve online. 

Produkte që mund t'ju interesojnë

0,0 / 5

S'ka ende vlerësim