Search
Posta FALAS për porositë mbi 2,990L

Balsam Pastrues me Vaj Kastori Xhamajkian

PËR KAÇURRELA

Balsam Pastrues me Vaj Kastori Xhamajkian

S'ka ende vlerësim

Çmimi origjinal qe: 1,790L.Çmimi i tanishëm është: 1,340L.

Ne kemi krijuar linjën e vajit të kastorit të zi Xhamaikan me të gjithë personat me kaçurrela të imta, të padisiplinuara ose të rregullta, në mendje. Për ta bërë atë, ne i kërkuam një komuniteti të madh njerëzish që të na ndihmonin të mbulojmë të gjitha nevojat që kanë flokët kaçurrela, duke përfshirë njerëz nga Brazili, Indonezia, Afrika e Jugut, MB dhe SHBA.

Formula e shamponit të flokëve me vaj kastori të zi Jamaican është pa shkumë, por struktura e tij është butësisht kremoze dhe pastron, duke i lënë flokët të ngopur me hidratim.

Ai është i pasuruar me vaj ricini të zi xhamajkan, i cili është me origjinë bimore dhe bëhet nga fasulet e pjekura të kastorit. Ka veti intensivisht ushqyese, hidratuese dhe restauruese* dhe përmban një aromë të ëmbël dhe të ngrohtë. Formula plotësohet me gjalpë shea thellësisht ushqyes të prodhuar nën programin e Tregtisë së Drejtë të Komunitetit në Gana dhe proteina vegane keratin, e cila ka veti forcuese dhe riparuese.

Shampo e flokëve Jamaican Black Castor Oil vjen në paketim të riciklueshëm që është bërë nga plastika 100% e ricikluar, duke përfshirë Tregtinë e Drejtë të Komunitetit në Indi. Kjo bën të mundur që të tregoni kujdes dhe respekt për planetin sa herë që kujdeseni për flokët tuaj.

*Arritet kur përdorni gamën e plotë të vajit të kastorit të zi Jamaican.

Në një studim të përdoruesve me 101 persona, pas aplikimit të parë: 87% mendonin se flokët e tyre nuk ishin të privuar nga lagështia. 86% thonë se kaçurrelat e tyre ushqehen gjatë gjithë ditës. 85% mendojnë se flokët e tyre pastrohen butësisht. 84% thonë se flokët e tyre janë në gjendje të mirë. 84% raportuan se skalpi i tyre ndihej i pastër.

Shampo i cili zbut flokët
Për të gjithë flokët kaçurrelë
Pastron butësisht flokët
Ruan vajrat natyrale të flokëve pa i tharë ato
Zbërthen dhe i bën flokët më të lehtë për t’u krehur
Bërë me 96% përbërës me origjinë natyrale
Çertifikuar nga Shoqëria Vegane

JAMAICAN BLACK CASTOR OIL HAIR SHAMPOO
Aqua/Water/Eau, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Parfum/Fragrance, Phenoxyethanol, PCA Glyceryl Oleate, Ricinus Communis Seed Oil/Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Hydroxypropylcellulose, Lecithin, Panthenol, Propylene Glycol, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Hydrolyzed Vegetable Protein, Sodium Hydroxide, Limonene, Linalool, Eugenol, Sodium Benzoate, Citric Acid, Caramel.

 

Si përdoret
1. Lagni flokët.
2. Merrni një sasi të bollshme në duar dhe aplikojeni nga rrënja në fund të flokëve.
3. Masazhoni, duke i kushtuar vëmendje të veçantë lëkurës së kokës.
4. Zbërtheni flokët me një krehër me dhëmbë të gjerë ose përdorni gishtat.
5. Shpërlajeni mirë.
6. Përsëritni hapat 2 deri në 5 nëse mendoni se skalpi juaj ka nevojë për të.

Ju mund të paguani me para në dorë gjatë dorëzimit të porosisë ose të paguani online me kartë krediti ose debiti nga të gjitha Bankat.

Dërgesat kryhen në të gjithë territorin e Shqipërisë për 24-48 ore.

Në rast vonesash ju do të njoftoheni nga stafi i shitjeve online. 

Produkte që mund t'ju interesojnë

0,0 / 5

S'ka ende vlerësim