Search
Posta FALAS për porositë mbi 2,990L

Tea Tree 3-në-1 Larës, Scrub, Maskë

PËR LËKURË TË YNDRYSHME DHE ME NJOLLA | PURIFIKUES | VEGAN

Tea Tree 3-në-1 Larës, Scrub, Maskë

S'ka ende vlerësim

1,350L

Ne nuk besojmë në lëkurën e përsosur – njollat janë një pjesë krejtësisht normale e jetës. Por ne e kuptojmë se ka raste që dëshironi të keni pak kontroll mbi të. Këtu hyn linja jonë Tea Tree, dhe ky larës, pastrim dhe maskë 3-në-1 do të jetë miku juaj i ri më i mirë.

Kjo formulë me bazë argjilën mund të përdoret si larës, eksfoliues ose maskë për fytyrën dhe pastron intensivisht lëkurën, duke e lënë atë të ndjehet më e butë dhe më e lëmuar. Është aq i butë sa është i përshtatshëm edhe për lëkurë të ndjeshme, dhe me përdorim të rregullt, ndihmon në reduktimin e dukshëm të shfaqjes së njollave.

Është formulimi ynë më natyral deri më tani dhe është i pasuruar me 95% përbërës me origjinë natyrale, vaj Tea Tree nga Komuniteti i Tregtisë së Drejtë dhe acid salicilik.

Mund të tingëllojë paksa e frikshme, por acidi salicilik është thjesht një acid beta-hidroksi (BHA) që njihet për eksfolimin e butë të qelizave të vdekura të lëkurës, duke ndihmuar në pastrimin e papastërtive dhe yndyrës së tepërt.

Vaji Tea Tree është një nga përbërësit pastrues më të fuqishëm të natyrës dhe ne e marrim atë nga fermerët ekspertë në Kenia, të cilët përdorin prodhim në shkallë të vogël, korrje me dorë dhe absolutisht asnjë pesticid për të siguruar që fuqitë e tij janë në kulmin e tyre.

Dhe, një lajm edhe më i mirë, paketimi i gjelbër i lavdishëm tani është i riciklueshëm*.

– Eksfolon butësisht lëkurën
– Ndihmon në reduktimin e dukshëm të shfaqjes së njollave
– Formula me bazë argjile
– I pershtatshem per lekurat me njolla dhe te ndjeshme
– Çertifikuar nga Shoqëria Vegane
– I testuar dermatologjikisht

*Aty ku lejojnë objektet lokale”

Aqua/Water/Eau, Kaolin, Glycerin, Propanediol, Perlite, Argilla/Magnesium Aluminum Silicate, Xanthan Gum, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Laureth Sulfate, Decyl Glucoside, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Alcohol Denat., Jojoba Esters, Phenoxyethanol, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil/Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Sodium Chloride, Citric Acid, Salicylic Acid, Calophyllum Inophyllum Seed Oil, Ethylhexylglycerin, Menthol, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Sodium Benzoate, Tetrasodium Pyrophosphate, Leptospermum Petersonii Oil, Tocopherol, CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77499/Iron Oxides.

1. Në mëngjes ose në mbrëmje, shtrydhni një sasi sa një bajame nga Tea Tree Skin 3-in-1 Wash, Scrub &
Mask
2. Masazhojeni lëkurën e lagur me lëvizje rrethore për të krijuar shkumë dhe më pas shpëlajeni me ujë
të ngrohtë.
3. Vazhdoni me tonerin për pastrimin e lëkurës nga linja Tea Tree, aplikojeni atë duke përdorur
pambukun tonë të ripërdorshëm.
4. Përfundoni me Solucionin tonë të Përditshëm nga linja Tea Tree për një veprim të vogël hidratues.
5. Dëshironi një veprim shtesë kundër njollave? Provoni të aplikoni vajin tonë nga Tea Tree gjatë
gjithë ditës ose përdorni xhelin tonë të trajtimit të shpejtë nga linja Tea Tree para gjumit.

Ju mund të paguani me para në dorë gjatë dorëzimit të porosisë ose të paguani online me kartë krediti ose debiti nga të gjitha Bankat.

Dërgesat kryhen në të gjithë territorin e Shqipërisë për 24-48 ore.

Në rast vonesash ju do të njoftoheni nga stafi i shitjeve online. 

Produkte që mund t'ju interesojnë

0,0 / 5

S'ka ende vlerësim