Search
Posta FALAS për porositë mbi 2,990L

Tea Tree – Larës Pastrues për Fytyrën

PËR LËKURË TË YNDRYSHME, LËKURË ME NJOLLA | PASTRIM INTENSIV | VEGANE

Tea Tree – Larës Pastrues për Fytyrën

Si cdo produkt tjeter nga linja Tea Tree <3 loveee

Mirbi G.

400L1,190L

Ne nuk besojmë në lëkurën e përsosur – njollat janë një pjesë krejtësisht normale e jetës. Por ne e kuptojmë, ka raste që dëshironi të keni pak kontroll mbi të. Pikërisht këtu hyn linja jonë Tea Tree, dhe ky larës fytyre për pastrimin e lëkurës është hapi i parë i përsosur.

I dëshmuar se zvogëlon dukshëm njollat në 7 ditë, ky larës xhel-në-shkumë pastron intensivisht dhe freskon lëkurën, duke e lënë atë të duket më e pastër nga yndyra e tepërt pa atë ndjenjën e thatësisë ose të shtrëngimit.

Është formulimi ynë më natyral deri më tani dhe është i pasuruar me 91% përbërës me origjinë natyrale, vaj Tea Tree nga Komunitet për Tregti të Drejtë dhe acid salicilik.

Mund të tingëllojë paksa e frikshme, por acidi salicilik është thjesht një acid beta-hidroksi (BHA) që njihet për eksfolimin e butë të qelizave të vdekura të lëkurës, duke ndihmuar në largimin e papastërtive dhe yndyrës së tepërt.

Vaji i Tea Tree është një nga përbërësit pastrues më të fuqishëm të natyrës dhe ne e marrim atë nga fermerët ekspertë në Kenia, të cilët përdorin prodhim në shkallë të vogël, korrje me dorë dhe absolutisht asnjë pesticid për të siguruar që fuqitë e tij janë në kulmin e tyre.

Dhe, një lajm edhe më i mirë, paketimi i gjelbër i lavdishëm tani është i riciklueshëm*.

• Është vërtetuar se zvogëlon dukshëm njollat në 7 ditë
• Pastron intensivisht lëkurën
• Formulë xhel-në-shkumë
• I pershtatshem per lekurat me njolla
• Certifikuar nga Shoqëria Vegane
• I testuar dermatologjikisht

*Aty ku lejojnë objektet lokale

Aqua/Water/Eau, Sodium Laureth Sulfate, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Betaine, Decyl Glucoside, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Citric Acid, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil/Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Sodium Gluconate, Calophyllum Inophyllum Seed Oil, Allantoin, Menthol, Panthenol, Salicylic Acid, Sodium Hydroxide, Limonene, Leptospermum Petersonii Oil, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, CI 19140/Yellow 5, CI 42090/Blue 1.

Ju mund të paguani me para në dorë gjatë dorëzimit të porosisë ose të paguani online me kartë krediti ose debiti nga të gjitha Bankat.

Dërgesat kryhen në të gjithë territorin e Shqipërisë për 24-48 ore.

Në rast vonesash ju do të njoftoheni nga stafi i shitjeve online. 

Produkte që mund t'ju interesojnë

5,0 / 5

Shume produkt i mire

Si cdo produkt tjeter nga linja Tea Tree <3 loveee

Mirbi G.

Mrekulli

Shume gjate kam kerku dicka qe mundet me me ndihmu me lekuren time te yndyrshme dhe me tendence akneike and i found the one, and i swear by it <3

Erora